Hírek
2021. Augusztus 11. 12:12, szerda |
PR
Forrás: (x)
Innovációk a veszélyes anyagok szállítmányozásában

A logisztika különleges és kényes területe a veszélyes anyagok kezelése és szállítmányozása.
Elsősorban azokról az árukról és vegyszerekről van szó, amelyek tűz- és robbanásveszélyesek, esetleg egészség- vagy természetkárosító hatásuk lehet, amennyiben nem megfelelően járnak el tárolásuk során.
A Schoeller Allibert 1968 óta fejleszt műanyag tárolókat azzal a céllal, hogy megelőzze a veszélyhelyzetek kialakulását: cikkünkben a legnépszerűbb termékeket mutatjuk be az iparág iránt érdeklődőknek.
A tárolók kivétel nélkül 100 százalékban műanyagból készülnek és extrém erős kialakítással bírnak. Ellenállnak a korróziónak, valamint biztonsági és ergonómiai szempontokat figyelembe véve készülnek. Furcsának tűnhet egy műanyagipari cégtől, de a környezetvédelem valóban fontos értéke a vállalatnak. Ezt úgy érik el, hogy a versenytársak által gyártott termékeknél jóval hosszabb élettartamra tervezik a műanyag tűrolókat, valamint egyáltalán nem forgalmaznak egyszer használatos megoldásokat. Ráadásul saját újrahasznosító üzemeikben az elhasznált tárolók kezelése is biztosított.
A kifejezetten a vegyipar számára fejlesztett többször használatos termékek mindenféle folyadék tárolására és szállítmányozására alkalmasak, beleértve a maró anyagokat, gyógyszereket és élelmiszereket is.
Chemiflow: 1200x1000 mm méretű IBC tartály ENSZ tanúsítvánnyal
A cég legújabb IBC terméke rendkívül sokoldalú, szivárgásmentes és korrózióálló. Ráadásul a termék nem csak a legmagasabb biztonsági kritériumoknak felel meg, hanem kialakításából adódóan újrahasznosítható is. A termék -18 és +40 Celsius fok között is használható, így első számú választás a vegyiipar részére. A termék természetesen megfelel az ADR, RID és IMDH előírásoknak is.
A Chemiflow nyugodtan nevezhető okos IBC-nek is, ugyanis teljesen kompatibilis a SmartLink technológiával: vezeték nélküli hálózat segítségével kommunikál a logisztikai szoftverekkel, így valós időben nyomon követhető a szállítás teljes életútja, de olyan kritikus biztonsági előírások is, mint a hőmérséklet és a nyomás.
Összecsukható IBC tartályok
Az összecsukható IBC tartályok legnagyobb előnye, hogy szállítmányozás során rengeteg helyet lehet megspórolni a kirakodást követően. A szállítmányozás teljesen biztonságos és higiéniai követelményeknek is megfelelő, ráadásul a visszaút során szállítási költségeket is meg lehet vágni, mivel a termékek kisebb helyet foglalnak összecsukott állásban.
A Schoeller Allibert Combo Excelsior Hybrid terméke biztonságos és hatékony különösen az élelmiszeripar, a kozmetikai cikkek és az egészségügyi szállítmányozás területén. A dupla falú kialakítás rendkívül erőssé és tartósság teszi a konstrukciót, így a legkeményebb ipari területeken is használható, például kültéri tárolás esetében is. Nem kell tartani a poros és kosz okozta szennyezésektől se, mivel a szerkezet tökéletesen illeszkedik lezárás során. A termék minden alkatrésze cserélhető és újrahsznosítható, így hosszú élettartammal lehet kalkulálni a beszerzés során. A dolgozók egy rendkívül könnyen kezelhető tárolóval dolgozhatnak, amivel a kirakodási idő csökkenthető hasonló termékekkel összehasonlítva.
Gyakori probléma a hasonló rendszerekkel a kiömlésszabályozás, mivel a munkafázis rendkívül balesetveszélyes – különösen maró anyagok esetében. A Schoeller termékeinél kiemelt figyelmet fordítunk a kiömlésszabályozó rendszerekre, mivel ezzel garantálható a dolgozók telejs biztonsága. Legyen szó közel bármilyen veszélyes anyagról, 100% PE korrózióálló kiömlésszabályzóval biztonságban tudhatja dolgozóit és a gyors munkavégzés is egyszerűbb lesz mint korábban.
Részt veszünk a termékek teljes életciklusában: nem csak fejlesztjük és gyártjuk a termékeket, de részt veszünk a logisztikai rendszerek kialakításában is. Tanácsadóink segítenek megtalálni a kitűzött célhoz leginkább alkalmazkodó eszközöket. Ráadásul a termékek elhasználódását követően az újrahasznosításban is segítjük ügyfeleinket a körforgásos gazdálkodás megteremtése érdekében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 09:58, péntek | PR
„Próbálj meg nyugdíjas lenni 30 évesen!” – Augusztusban újra jön a K&H nagy túlélőkísérlete
a díjat nyert influenszerkampány újraindul
2025. Július 30. 10:05, szerda | PR
Beleznay Endre beveszi a Szigetvári Várat
sisakban, történelemmel ès humorral
2025. Július 30. 09:20, szerda | PR
„Gyógyvíz, palacsinta és humorfürdő”
Beleznay Endre csobbanása a Szigetvári Gyógyfürdőben
2025. Július 23. 16:04, szerda | PR
digitális detox: hogyan nyaralhat önfeledten? -a tudatos tervezés, az okoseszközök átgondolt használata segít
Budapest, 2025. július 22. - A nyári vakáció a feltöltődésről szól – legalábbis így lenne ideális.