Városlista
2025. november 20, csütörtök - Jolán

Hírek

2025. Január 19. 15:40, vasárnap | Helyi
Forrás: Karcagi Nagykun Református Gimnázium

ÍRÓPALÁNTÁINK ÚJABB ALKOTÁSAI

ÍRÓPALÁNTÁINK ÚJABB ALKOTÁSAI

A tavalyi tanévben mutatkozott be Makai Boglárka és Varga Bianka Luca, mindketten a 10. A osztály tanulói, kirobbanó sikert aratva első novellaíró pályázatukon.

Az alkotómunkát azóta is folyamatosan végzik. Az Irodalmi Rádió őszi versíró pályázatán is sikeresen szerepeltek, mindkettőjüknek jelent meg verse A kémények lenge füstszalagjai című antológiában. Az Irodalmi Rádió karácsonyra meghirdetett novellaíró pályázatán, a legújabb, Csipkés szelek fújnak c. gyűjteményes kötetében Varga Bianka Luca kapott helyett Az árnyékfa ünnepe című novellájával.


A Soraya Kiadó 16 éven felüli fiataloknak kiírt, mentorálással egybekötött, Smaragdok fénye pályázatán pedig Cser Nikolett 11. C osztályos tanuló nyert megjelenést Téves gyilkosság című novellájával.


Gratulálunk az ifjú hölgyeknek és további örömteli írást, eredményes alkotómunkát kívánunk!


Szabó Júlia Ildikó

Forrás:Karcagi Nagykun Református Gimnázium

Címkék: #karcag tv

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 20. 00:00, csütörtök | Helyi

BEMUTATÓ ÓRÁKON VEHETTEK RÉSZT A SZÜLŐK

Bemutató órákon vehettek részt azok a szülők, akik a Karcagi Nagykun Református Oktatási Központ általános iskolájába szeretnék majd beíratni gyermeküket a következő tanévre.

2025. November 20. 00:00, csütörtök | Helyi

BEDŐLT AZ ONLINE CSALÓNAK

Egy ismeretlen kedves üzenetekkel halmozott el az online térben egy 71 éves túrkevei nőt.

2025. November 20. 00:00, csütörtök | Helyi

ÚJ ÉPÜLETTEL GAZDAGODOTT A HÁROMKIRÁLYOK ÓVODA TISZAFÜREDEN

Két évvel ezelőtt nagyszabású beruházás kezdődött Tiszafüreden, a Háromkirályok Óvodában. A munkálatok a végéhez értek, így egy csodaszép épülettel gazdagodott az intézmény.

2025. November 20. 00:00, csütörtök | Helyi

SOKBA KERÜLHET, HA ELFAGYOTT A VÍZÓRÁNK

Amint megérkezik a zordabb időjárás és a mínuszok, a vízórák elfagyása komoly pluszköltségeket róhat az ingatlanok tulajdonosaira. Ahhoz, hogy elkerüljük a nagyobb bajt, mindenféleképpen téliesíteni kell az eszközöket.