Hírek
2024. Október 04. 06:00, péntek |
Helyi
Forrás: karcag tv
ISMÉT MEGSZEREZTE A HUNOR AZ ENSZ MINŐSÍTÉST

Sikeresen teljesítette a nehéz városi kutató-mentő minősítéshez szükséges ENSZ-feltételeket a HUNOR.
Az Európában található harmincnégy, úgynevezett nehéz minősítésű csapat közül Magyarországé az első, amely harmadszorra is megújította az ENSZ minősítését.
RÉTVÁRI BENCE, államtitkár, Emberi Erőforrások Minisztériuma:
- Az elmúlt hetekben egy óriási árvíz vonult végig Magyarországon és ebben is a magyar tűzoltók, magyar katasztrófavédők kiválóan helyt álltak. Én magam is, amikor bármikor a védekezésben résztvevő településeken jártam, mikor a gátakon ott voltunk, mindenki elismeréssel szólt arról, hogy a katasztrófavédők, a vízügyesekkel együtt ott voltak, időben érkeztek, azelőtt jóval, mielőtt az árhullám elkezdődött volna, segítették a felkészülést, ott voltak, két kezükkel is védték a magyar településeket, irányították a munkát, megfelelő szakértelemmel és minden utánpótlással, amire szükség volt.
Tizenegy tonnányi felszereléssel, számos új eszközzel és felszereléssel kezdték meg a bevetést a hajdúszoboszlói romvárosban felépített, nehéz szimulációs pályán. A műveletek egy földrengés utáni kutatómunka forgatókönyvét követték, annak minden mozzanatát az ENSZ- irányelvek szerint kellett elvégezniük. Magyarország a mentőszervezet révén többször nyújtott nemzetközi segítséget bajba jutott országoknak. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma államtitkára úgy fogalmazott: „szükség van a tűzoltók tudására, bátorságára, elhivatottságára, amelyet legutóbb az árvízi védekezésnél mutattak meg”.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi
KÖNNYEN AKARTAK AUTÓHOZ JUTNI
Nem mindennapi módon próbált autót szerezni egy férfi és annak családja Jászjákóhalmán. A vádirat szerint arra kényszerítették áldozatukat, hogy írja át nevükre a gépjárművet és írja alá az adásvételi szerződést.
2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi
VÉDJÉK NÖVÉNYEK A NÖVÉNYEKET
Védjék növények a növényeket! Ez a „Magyarország legszebb konyhakertje” idei mottója. A mozgalom évről évre több települést vont be, idén már átlépte a háromszázötvenet.
2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi
RABLÁS LETT A ZENEHALLGATÁS VÉGE
A gyanúsított mindent tagad, pedig a rendőrök nála találták meg a mobiltelefont. Talán a fogdán felfrissül az emlékezete.
2025. Július 31. 09:17, csütörtök | Helyi
SNICCERREL RABOLT
A Szolnoki Járási Ügyészség felfegyverkezve elkövetett rablás bűntette miatt emelt vádat egy 48 éves férfival szemben.