Városlista
2026. március 22, vasárnap - Beáta, Izolda, Lea

Hírek

2019. Február 26. 14:30, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Ittasan száguldozott és balesetezett egy rendőr Tokajnál

Ittasan száguldozott és balesetezett egy rendőr Tokajnál

Pénzbüntetésre ítélt és másfél évre eltiltott a járművezetéstől az elsőfokú bíróság gyorsított eljárásban, nem jogerősen egy volt rendőr őrmestert, aki szolgálaton kívül ittasan vezetett Tokaj környékén február 1-jén

- közölte a Központi Nyomozó Főügyészség kedden az MTI-vel. Keresztes Imre főügyész a közleményben azt írta, az őrmester autójával ittasan, biztonságos vezetésre képtelen állapotban, begipszelt kézzel, körülbelül óránkénti 170 kilométeres sebességgel száguldott Tokaj felől Szerencs irányába a 37-es főúton három utassal, amikor elvesztette uralmát a jármű felett és nekiütközött egy közvilágítási lámpának.

A rendőr az eset után maga kérte szolgálati viszonyának megszüntetését az illetékes rendőrkapitányság vezetőjétől.

A közlemény szerint a bíróság a volt rendőr őrmestert ittas állapotban elkövetett járművezetés vétsége miatt első fokon 160 ezer forint pénzbüntetésre ítélte és egy év hat hónapra eltiltotta a közúti járművezetéstől.

Az ítélet ellen az ügyész súlyosításért fellebbezett.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld

Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt

Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.

2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld

Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor

Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.