Hírek
2025. Július 30. 00:00, szerda | Helyi
IVÓCIMBORÁJÁT IS MEGLOPTA
Nem volt elég az együtt italozás, kábítószerre kellett az ivócimbora pénze. A Jászberényi Járási Ügyészség kifosztás bűntette miatt indítványozta egy 25 éves jászberényi férfi letartóztatását.
A megalapozott gyanú szerint a férfi 2025. június 28-án este együtt italozott a sértettel annak jászberényi ingatlanában. Az ivócimbora az elfogyasztott alkohol hatására éjfél körüli időben elaludt. A gyanúsított korábban tudomást szerzett arról, hogy a sértett készpénzt tart magánál, így – miután a férfi elaludt – az elkövető a sértett
nadrágjának zsebéből kivette annak 60 ezer forint készpénzét, majd elhagyta az ingatlant.
A férfi azért tulajdonította el a sértettől annak készpénzét, hogy abból kábítószert vásároljon, majd ezt meg is tette.
A járási ügyészség azért indítványozta a férfi letartóztatását, mert a kiszabható büntetés nagyságára tekintettel fennáll szökéséknek, elrejtőzéséknek veszélye. A férfi többszörösen büntetett előéletű, jelen cselekményét szintén vagyon elleni bűncselekmény miatt kiszabott felfüggesztett szabadságvesztés hatálya alatt követte el, így vonatkozásában fennáll a bűnismétlés veszélye is.
A Szolnoki Járásbíróság nyomozási bírája a gyanúsított letartóztatásátelrendelte.
A jogalkotó a kábítószer fogyasztása és kereskedelme elleni fellépés keretében a Btk. 2025. június 15. napjától hatályos módosításával súlyosabban rendeli büntetni a vagyon elleni cselekményeket, ha a rablást, a kifosztást vagy a lopást kábítószer vásárlásához szükséges anyagi javak megszerzése érdekében követik el.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 07. 08:37, csütörtök | Helyi
BOSSZÚBÓL AKARTA ELÜTNI HARAGOSAIT FEGYVERNEKEN
2021 augusztusa, Fegyvernek. Egy csendes este, amely pillanatok alatt vált rémálommá. A vádirat szerint a vádlottat alig fél órával korábban bántalmazta egy ismerőse.
2026. Május 07. 08:36, csütörtök | Helyi
ORSZÁGOS SZAKMAI FÓRUM TAGJA LETT A SPORTCENTRUM
A karcagi sportélet új mérföldkőhöz érkezett. A város vezetése és a sportcentrum szakmai stábja kiemelt célként kezeli a létesítmény folyamatos modernizálását, amit most a szakmai szövetség is visszaigazolt.
2026. Május 07. 08:33, csütörtök | Helyi
E-MAIL REGÉNY ÉS IDŐUTAZÁS
Rendhagyó formátummal és izgalmas jövőbeli tervekkel tért vissza olvasóihoz Vízkeleti Erzsébet.
2026. Május 06. 06:00, szerda | Helyi
HÁRMAN TÁMADTAK A FÉRFIRE
A Szolnoki Járási Ügyészség csoportosan elkövetett rablás bűntette és más bűncselekmény miatt indítványozta egy tiszabői testvérpár és fiatalkorú társuk letartóztatását,
