Hírek
2011. November 23. 07:30, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Újabb csapás - elzárják a pénzcsapot az osztrákok

Az osztrák bankfelügyelet kelet-közép-európai leányvállalataik finanszírozásának korlátozására kötelezte az ország nagybankjait, hogy útját állja Ausztria pénzügyi megítélése romlásának - írja a Napi Gazdaság.
A bankfelügyelet az Erstét, a Raiffeisent és az olasz UniCredit tulajdonában lévő Bank Austriát kötelezte arra, hogy ne hitelezzen sokkal többet a régió országaiban, mint amennyi betétet leányvállalatai gyűjtenek. Az új hitelek és a helyi finanszírozás aránya maximum 110 százalék lehet.Az osztrák bankok Kelet-Közép-Európa legnagyobb hitelezői, emellett jelentős szereplői az olasz pénzügyi piacnak is. A három említett nagybank kelet-európai befektetései meghaladják az osztrák GDP-t, ezért a befektetők attól tartanak, hogy a bécsi kormány nem tudná megmenti ezeket, ha keleti piacaikon bajba kerülnének - írja a Napi Gazdaság honlapján. A pénzintézetek képviselői a döntésre reagálva azt állították, hogy annak nem lesz jelentős hatása kelet-európai tevékenységükre, mivel már most is az ott gyűjtött betétekre alapozzák ottani hitelezésüket. Elemzők azonban úgy vélik, hogy a felügyelet lépése mérsékelni fogja a rendelkezésre álló forrásokat.
A hitelezési korlátozás mellett a bécsi jegybank is bejelentette a maga szigorításait. A három nagybanknak már 2013 januárjára, azaz a korábbi határidő előtt hat évvel teljesítenie kel a Bázel III szabályrendszer követelményeit. Némi könnyítést jelent, hogy a 2009-es feltőkésítésük során az állam és más befektetők kezébe került nem szavazó részvényeiket is beszámolhatják tőkéjükbe. További szabály, hogy 2016 januárjáig további háromszázalékos 'ütköző tőketartalékot' kell képezniük.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld
Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon
Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.
2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld
Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére
Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére
2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld
Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között
Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra