Városlista
2025. június 13, péntek - Antal, Anett

Hírek

2020. Május 13. 09:52, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Jelentős volt az ingatlanpiac visszaesése áprilisban is

Jelentős volt az ingatlanpiac visszaesése áprilisban is

Áprilisban is jelentős, 58 százalékos volt a visszaesés az ingatlanpiaci adásvételek számában a tavalyihoz képest, de márciushoz mérve már élénkebb volt a vevői érdeklődés és a befektetői aktivitás is

– olvasható a Népszava szerdai számában. Ez utóbbival kapcsolatban a lap azt írja, a Duna House keresletindexe 2 százalékponttal emelkedett.

A bizonytalanabb piaci környezetben hosszabb ideig tart eladni a lakásokat: a paneloknál három, a téglalakásoknál négy hónappal is számolni kell. A vevők pedig a tavalyinál többet, akár 6-9 százalékot is le tudnak alkudni az árból – írja az újság.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld

Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás

Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2025. Június 13. 06:35, péntek | Belföld

MÁV-vezérigazgató: a Siemens által szállított valamennyi sorompó teljes körű átvizsgálása indult

A Siemens által szállított valamennyi magyarországi sorompón karbantartási és üzemeltetési auditot végez a cég, amely a jövő hét közepéig tart

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással

Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.

2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld

Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé

Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.