Városlista
2025. október 29, szerda - Nárcisz

Hírek

2020. Június 13. 12:02, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: katasztrófavédelem

Jelentősen csökkent a súlyos közúti balesetek száma márciusban

Jelentősen csökkent a súlyos közúti balesetek száma márciusban

Jelentősen csökkent a sérüléssel járó balesetek száma a közutakon márciusban a koronavírus-járvány miatt – mondta Szatmári-Margitai Gergely ügyvéd szombat reggel az M1-en.

Az ügyvéd elmondta, Magyarországon átlagosan havonta 1400-1500 személyi sérüléssel járó baleset történik; márciusban ez a szám 855-re csökkent.

Kitért arra is, hogy bár a balesetek száma csökkent, továbbra is problémát jelent a gyorshajtás.

A járvány idején visszaeső közúti forgalom miatt is sok városban bicikliutakat jelöltek ki az autóutakon, így az újra élénkülő forgalomban figyelni kell a megváltozott helyzetre - jelezte.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld

Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország

Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját

2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld

Orbán Viktor: nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat

Nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében kedden este.

2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld

Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség

Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.