Hírek
2017. Október 10. 13:54, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Jogerősen tíz évre ítélték a betegeket kifosztó szentesi ápolót
Jogerősen tíz év fegyházbüntetéssel sújtott a Szegedi Törvényszék kedden egy férfit, aki eltulajdonította a szentesi kórház idős betegeinek értékeit.
A bíróság rablás és kifosztás bűntettében, valamint más bűncselekményekben mondta ki bűnösnek az 55 éves szabadkai férfit, és a szabadságvesztés kiszabása mellett végleges hatállyal eltiltotta az egészségügyi végzettséghez kötött foglalkozás gyakorlásától.
A vádlott a szentesi kórházban dolgozott ápolóként. Rossz anyagi helyzete miatt 2014 februárjában úgy döntött, hogy a kórházban ápolt idősek értékeit eltulajdonítva jut pluszbevételhez.
A férfi két éven át többször elvett a sértettek kórteremben hagyott pénzéből, emellett egészségügyi eszközöket és gyógyszereket is lopott. Amikor éjszakai műszakban dolgozott, több alkalommal ékszereket, készpénzt vett el megromlott egészségi állapotú, idős, magatehetetlen betegektől, jellemzően olyankor, amikor a páciens állapota rosszabbodott. Előfordult, hogy kivette az öntudatlan páciens fülbevalóját vagy lehúzta az aranygyűrűjét.
Egy ilyen eset után az egyik sértettnek a kérésére terápiás mennyiséget bizonyosan meghaladó mennyiségű, diazepin hatóanyagú nyugtatót, altatót adott orvosi utasítás nélkül, és azt nem tüntette fel a sértett lázlapján. Az ápoló ezzel megszegte foglalkozása szabályait, és a páciensnek gondatlanságból testi sértést, benzodiazepin-mérgezést okozott.
A férfi az eljárás során összesen 22 vagyon elleni bűncselekményt ismert el, később azonban tagadta ezek elkövetését, és az utolsó szó jogán is ártatlanságát hangoztatta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 14. 15:00, vasárnap | Belföld
Elstartolt Sármellékről az első antalyai charterjárat
A török Tailwind légitársaság által üzemeltetett Boeing 734-es felszállásával indult el szombaton Sármellékről az Itaka Magyarország első antalyai charterjárata.
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok
Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 24. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Június 14. 08:53, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt
Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt, és megakadályozza a felelősségvállalást, valamint a párt megújulását
