Városlista
2025. október 29, szerda - Nárcisz

Hírek

2011. Október 13. 14:17, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Jövő hónapban leállhat a tömegközlekedés Budapesten

Jövő hónapban leállhat a tömegközlekedés Budapesten

A Napi Gazdaság azt írja, hogy októberben hatmilliárd forintos tőkeinjekcióra van szüksége a BKV-nak.

Tarlós István főpolgármester a lapnak azt mondta: ha a BKV nem kapja meg a pénzt, emellett nem fizeti vissza a jövő héten lejáró hitelét, könnyen lehet, hogy novemberben nem futnak ki a villamosok a kocsiszínekből.

A lap szerint ezzel azonban még nincs vége a problémáknak: még idén 7,4, jövő januárban pedig csaknem 9 milliárd forint hitelt kell visszafizetnie a BKV-nak. Ezen felül jövőre összesen 58 milliárd forint hitel visszafizetése és törlesztése esedékes, minderre azonban nincs fedezet. Tarlós István a lapnak azt mondta, ezeket a problémákat már tavaly ősszel jelezte a kormánynak. Állami segítség nélkül a BKV anyagi ellehetetlenülése gyorsan bekövetkezhet. Tarlós István szerint a fenntartási költségek csökkenthetők lennének a járműpark cseréjével. A főváros a több évtizedes HÉV-kocsik, villamosok és trolik helyett uniós pénzből venne új szerelvényeket. A 118 milliárd forint értékű beszerzés azonban a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium vétója miatt, úgy tűnik meghiúsul. Nem alakul jól a 4-es metró beruházásának ügye sem. Mivel a közlekedési hatóság még mindig nem engedélyezte az Alstom kocsik forgalomba állítását, tovább csúszik az új vonal beindítása.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld

Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország

Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját

2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld

Orbán Viktor: nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat

Nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében kedden este.

2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld

Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség

Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.