Városlista
2025. április 27, vasárnap - Zita

Hírek

2012. Január 10. 14:10, kedd | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Ők nagyobb veszélyben vannak

Ők nagyobb veszélyben vannak

A koleszterinszintet csökkentő sztatinok szedése az idősebb nőknél emeli a cukorbetegség kialakulásának kockázatát – állapították meg tanulmányukban amerikai kutatók.

A minnesotai Mayo Klinika szakemberei 153 ezer, átlagosan 63 éves nőt vontak be vizsgálatukba. Az eredmények azt mutatták, hogy függetlenül az alkalmazott dózis nagyságától és a gyógyszer típusától, a sztatinokat szedő, menopauza után lévő nők közül nagyobb arányban alakult ki diabétesz azoknál, akik szedték a koleszterinszintet csökkentő szereket, mint azoknál, akik nem.

„A sztatint szedő nőknek tudatában kell lenniük, hogy rendszeresen szükséges ellenőriztetniük vércukorszintjüket, valamint májfunkciójukat” – hangsúlyozta Suzanne Steinbaum, a New York-i Lenox Hill Kórház szakorvosa. A tanulmányt az Archives of Internal Medicine című szakfolyóirat hétfőn megjelent számában tették közzé.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld

Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon

Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.

2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld

Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére

Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére

2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld

Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között

Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.

2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra