Hírek
2024. Július 01. 16:10, hétfő |
Helyi
Forrás: police.hu
KARCAGIAK NYERTÉK A FŐZŐVERSENYT

A Karcagi birkafőző fesztiválon a rendőrök is ott voltak. Szolgálatban a közrend-közbiztonság szavatolása, toborzás és bűnmegelőzési kitelepülés volt a cél, szolgálaton kívül pedig főztek és versenyeztek.
Birkafőző tudományukról adhattak számot a rendőrök június 29-én Karcagon. A fesztivál keretein belül megrendezték a XIV. Perzekutor Főzőbajnokságot, melyen több rendőrcsapat mérte össze tudását birkapörkölt főzésében. A fődíjat – melyet Dr. Pintér Sándor belügyminiszter ajánlott fel a legjobb pörkölt készítői részére – karcagi rendőrcsapat vehette át. Rajtuk kívül két dobogós csapat és egy különdíjas volt.
A gasztronómiai eseményre a főzésen túl a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai toborzással és prevenciós programokkal is készültek. A megelőzési szakemberek a hasznos tanácsok mellett interaktív játékokkal is várták az érdeklődőket. A rendőrök a prevenciós pontnál megjelentek figyelmét felhívták az online csalásokra, és a nyár veszélyeire. A nagy tömegeket vonzó rendezvényekhez igazodva, hasznos tanácsokat adtak az áldozattá válás elkerülése érdekében.
A rendőri pálya és a határvadász munkakör iránt érdeklődők a toborzóktól tájékoztatást kaptak a szolgálatról, a feladatellátásról, a jelentkezés feltételeiről és módjáról, valamint az illetményről és az egyéb juttatásokról.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 14. 06:00, szombat | Helyi
ARATÁS ELŐTTI GÉPSZEMLE
Megkezdődött a visszaszámlálás. Napokon belül elárasztják a gabonatáblákat a betakarítást végző gépek. Az aratás előtt azonban van még egy nagyon fontos dolguk a gazdáknak, a gépszemle.
2025. Június 14. 06:00, szombat | Helyi
VÁROSI SÉTÁKAT SZERVEZ A MÚZEUM
A tavalyi nagy sikerre való tekintettel a karcagi múzeum ebben az évben is meghirdette helytörténeti sétáját óvodásoknak és általános iskolásoknak.
2025. Június 14. 06:00, szombat | Helyi
ÉLMÉNYBESZÁMOLÓT TARTOTT TÓTH RÉKA
Egykori általános iskolájában tartott motivációs élménybeszámolót Tóth Réka válogatott birkózó. Aki nem ment üres kézzel, legutóbbi versenyein szerzett érmeit is magával vitte.
2025. Június 14. 06:00, szombat | Helyi
REKORDSZÁMÚ ELSŐ VÉRADÓ JELENTKEZETT
A Felsőoktatási Véradó Heteken rekordszámú első véradó jelentkezett.