Városlista
2026. május 15, péntek - Zsófia

Hírek

2023. Május 20. 05:00, szombat | Helyi

KARCAGRÓL IS ZARÁNDOKOLTAK A PÁPÁHOZ

KARCAGRÓL IS ZARÁNDOKOLTAK A PÁPÁHOZ

A hazánkba érkezett Ferenc pápa által a budapesti Kossuth Lajos téren bemutatandó szentmisére több ezer zarándok érkezett.

Karcagról is többen vonattal indultak Budapestre, mert a MÁV-Start díjmentes utazást biztosított az ország bármely pontjáról.

Somogyi János egyrészt az ingyenes utazás miatt választotta a vonatot, másrészt azért, mert úgy vélte, autóval ezen a napon lehetetlen lenne parkolni Budapesten. A több órás dugók miatt vagy egy váratlan baleset miatt pedig biztos lekésnék a Szentatyával való találkozást, amire régóta készült már lelkiekben.
Somogyi Gabriella számára is nagyon fontos volt, hogy találkozhat Ferenc pápával.

Előzetesen egy fővárosi gyülekezethez is bejelentkeztek, így a Március 15. térről, a Belvárosi Plébánia templom elől énekelve, imádkozva indulnak majd gyalogos zarándoklattal a Kossuth térre, Ferenc pápa szentmiséjére. Emiatt a vonat tűnt megbízhatónak és pontosnak az ő számára is. A békéért, hazánkért és családja biztonságáért, jövőjéért is fontos számára a több tízezer emberrel közös ima, amelynek erejében hisz, a Szentatyával való közös imádságból pedig töltekezni fog majd a hétköznapokon.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 15. 06:00, péntek | Helyi

ROLLOVER SZOLNOKON

Több mint száz lánglovag ostromolta meg a szolnoki Vízügyi Székházat. Nem riasztás miatt siettek, hanem a Magyar Tűzoltósport Egyesület „Rollover” technikai lépcsőfutó versenyén bizonyították:

2026. Május 15. 06:00, péntek | Helyi

EGYRE KREATÍVABBAK A SZÜLŐK A NÉVVÁLASZÁS TERÉN

Az óvodai névsorok ma már egyre színesebbek. A szülők gyakran hosszas kutatómunka és családi beszélgetések után döntenek egy-egy ritka név mellett, keresve annak eredetét és jelentését.

2026. Május 15. 06:00, péntek | Helyi

ISMÉT DÍJAZTÁK A LEGSZEBB FOTÓKAT

Karcag ezer arca elevenedik meg hónapról hónapra a lakók lencséjén keresztül. Az amatőr városi fotópályázat lényege a folyamatosság: minden hónapban újabb esély nyílik arra, hogy megmutassuk városunk változásait.

2026. Május 15. 06:00, péntek | Helyi

BÍRÓSÁG ELŐTT A PECÁS

A Tiszafüredi Járási Ügyészség orvhalászat vétsége miatt bíróság elé állította azt a 19 éves férfit, aki 2026. március 5-én, a Nagykunsági öntöző főcsatornán, tiltott helyen és tiltott módszerrel horgászott.