Városlista
2026. február 11, szerda - Bertold

Hírek

2022. Október 07. 14:16, péntek | Helyi
Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság

KERÉKPÁR MUSTRA

KERÉKPÁR MUSTRA

A Szolnoki Rendőrkapitányság munkatársai a biztonságos közlekedés érdekében ellenőrzik az iskolába kerékpárral járó gyermekek kétkerekűit.

A kedvező időjárásnak köszönhetően sok gyermek biciklivel jár iskolába, ezért a Szolnoki Rendőrkapitányság munkatársai a balesetek megelőzése érdekében kerékpár mustrát tartanak az illetékességi területükön lévő tanintézményekben. Egy-egy ilyen alkalommal a rendőrök ellenőrzik a kétkerekű kötelező tartozékait, műszaki állapotát. A hiányosságokról adatlapot töltenek ki, melyet a gyermek hazavihet szüleinek, hogy mihamarabb pótolják azokat, hiszen mindannyiunk közös érdeke gyermekeink biztonságos közlekedése.

A rendőrök az őszi mustra alkalmával eddig három iskolában, a szolnoki Szegő Gábor és a Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskolában, valamint a besenyszögi Chiovini Ferenc Általános Iskolában vizsgálták át a diákok biciklijeit. A legtöbb gyermeknél az első és hátsó prizmák, illetve a küllőprizmák hiányoztak a járgányokról. Azok a gyerekek, akiknek csengő vagy küllőprizma nem volt a kerékpárján, ajándékba kaptak a rendőröktől.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 11. 06:00, szerda | Helyi

ÚJABB MÉRFÖLDKŐHÖZ ÉRT A PÁLYÁZAT

Újabb szakaszához érkezett a város szegregált területeinek rehabilitációját célzó TOP-os pályázat. Míg tavaly az útfelújításokon volt a hangsúly, most a lakhatási körülmények javítása kerül sorra.

2026. Február 11. 06:00, szerda | Helyi

MINDEN KOROSZTÁLYNAK SZERVEZNEK PROGRAMOT

Nemcsak könyveket, hanem élményeket is kínál 2026-ban a karcagi könyvtár.

2026. Február 11. 06:00, szerda | Helyi

JUBILEUMI GÁLAMŰSORRAL ÜNNEPELTEK

Fennállásának 30. évfordulóját jubileumi gálaműsorral ünnepelte a Madarász Imre Egyesített Óvoda. A nagyszabású rendezvényen mindenki részt vett, aki egy kicsit is az óvoda része volt az elmúlt három évtizedben.

2026. Február 11. 06:00, szerda | Helyi

NEM TANULT AZ ELŐZMÉNYEKBŐL

A jászladányi rendőrök újfent őrizetbe vettek egy helyi dílert, aki bűnügyi felügyelet alatt folytatta a kábítószer-terjesztést.