Városlista
2025. augusztus 1, péntek - Boglárka

Hírek

2015. Október 11. 09:35, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Késő estétől helyenként havazhat is

Késő estétől helyenként havazhat is

Vasárnap késő estétől az Északi-középhegység legmagasabb részein az eső esetleg havas esőbe, havazásba válthat át - írta az MTI-hez eljuttatott figyelmeztetésében az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Ezzel együtt az ország nagy részén a nap folyamán várható tartós eső veszélye miatt adtak ki figyelmeztetést. Baranya, Somogy, Bács-Kiskun, Békés és Csongrád megyében narancssárga, vagyis másodfokú figyelmeztetés van érvényben. A fővárosra és Pest megyére, továbbá Fejér, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyére első fokú figyelmeztetést adtak ki a nap folyamán várható jelentős mennyiségű csapadék miatt.

A meteorológiai szolgálat vasárnap reggeli figyelmeztetésében azt írta: a sokfelé előforduló tartós eső miatt a csapadék mennyisége az ország déli felén általában 20-45 milliméter között alakul, de egyes helyeken akár 50 milliméternél is több eső hullhat. Északon, északkeleten 10-20 milliméter között valószínű a csapadékmennyiség.

Felhívták a figyelmet, hogy vasárnap az Alföld északi részén és az Északi-középhegységben időnként viharossá fokozódik a szél, a legerősebb lökések meghaladhatják a 60 kilométer/órát.

Az előrejelzés szerint vasárnap napközben 7-12 Celsius-fokig melegszik a levegő, késő este 5-10 fok valószínű.

Címkék: , havazás, időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék

2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt

Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.

2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik