Városlista
2026. augusztus 4, kedd - Domonkos

Hírek

2012. Augusztus 28. 08:31, kedd | Életmód
Forrás: MTI

Később alszanak el, kevesebbet játszanak friss levegőn a mai gyerekek

Később alszanak el, kevesebbet játszanak friss levegőn a mai gyerekek

Átlagosan 40 perccel később mennek este lefeküdni és két órával kevesebbet játszanak a szabadban a mai csemeték, mint nagyszüleik gyermekkorukban - erre jutott a brit alváskutató központ legutóbbi felmérése alapján.

Ezer nagyszülőt kérdeztek meg saját hajdani és 7-14 életév közötti unokái életmódjáról. A nagyszülők 20 százaléka legalább 3 órát játszott a szabadban egy átlagos tanítási napon, 28 százalékuk szerint viszont unokáik fél órát sem hancúroznak friss levegőn hétköznap. 24 százalékot - emlékei szerint - este 7 és fél 8 között ágyba parancsoltak, a mai gyerekek 20 százaléka fél 9 és 9 között tér nyugovóra. Míg nagyszüleik 54 százaléka olvasott lefekvés előtt, az unokáknak még az egyharmada sem teszi ezt. 58 százalékuk elalvás előtt tévét néz.
A vacsora is későbbre tolódott. A nagyszülőknek még a 70 százaléka evett este hat előtt aznap utoljára, unokáik 38 százaléka követi a korai étkezés példáját, 51 százalék 6 és fél 8 között vacsorázik.
A nagyszülők kétharmadának volt külön szobája gyerekkorában, unokáik 75 százalékának van. A 75 százalékból 63 százaléknak saját tévéje is van a gyerekszobában.
A modern életvitel, a későbbi vacsora és alváskezdet, a jóval kevesebb idő a szabad levegőn és a tévézés károsítja a gyerekek alvásának minőségét - ismertette az alváskutató központ összegzését a The Daily Telegraph című brit lap.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 04. 15:00, kedd | Életmód

Augusztus 12-én éjjel tetőzik a Perseidák hullócsillagraj

Az év legsűrűbb csillagászati napján, augusztus 12-én éjjel tetőzik majd a Perseidák hullócsillagraj, de ugyanezen a napon részleges napfogyatkozást is meg lehet majd figyelni.

2026. Augusztus 03. 04:00, hétfő | Életmód

Hőség - Folyadékpótlásra és a tűző nap kerülésére hívja fel a figyelmet az országos tisztifőorvos

A folyadékpótlás fontosságára, a tűző nap kerülésére, a magunkra és másokra való odafigyelésre hívta fel a figyelmet a hőségben az országos tisztifőorvos a Magyarország kormányának Facebook-oldalára.

2026. Július 31. 12:00, péntek | Életmód

Kékszalag - Az RSM nyerte a tókerülő versenyt

A Vándor Róbert kormányozta RSM ért elsőként célba az 58. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj vitorlásversenyen csütörtökön Balatonfüreden.