Városlista
2026. május 23, szombat - Dezső

Hírek

2022. Október 26. 05:01, szerda | Helyi

KÉSSEL FENYEGETETT

KÉSSEL FENYEGETETT

A Jászberényi Rendőrkapitányság rablás bűntett elkövetése miatt folytat nyomozást egy jászladányi lakos ellen.

A férfi megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy 2022. szeptember 26-án az esti órákban az egyik jászladányi utcában „Állj meg tesó, mondok valamit!” felszólítással megállított egy kerékpározó jánoshidai lakost.

A jogsértő a bicikliről leszálló férfitől a kerékpárját követelte, aki ezt megtagadta. A gyanúsított ekkor a ruházatából egy kést vett elő, majd – nyomatékot adva felszólításának – azt a 41 éves sértett nyakához szorította, aki félelmében átadta a kétkerekűt.

Bejelentést követően a rendőrök elfogták és előállították a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható 25 éves férfit, akit rablás bűntett elkövetése miatt gyanúsítottként kihallgattak. A nyomozó hatóság a terhelt őrizetbe vételéről határozott és előterjesztést tesznek letartóztatása indítványozására.

A nyomozók az elrejtett kerékpárt kutatás során megtalálták, lefoglalták, azt a tulajdonosnak visszaadták.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi

Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben

Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.

2026. Május 22. 09:55, péntek | Helyi

Gyerekes csínynek gondolhatta tettét a fiatal, de bűncselekmény valósult meg

A Szolnoki Járási Ügyészség jármű önkényes elvételének bűntette és más bűncselekmény miatt emelt vádat egy mezőtúri fiatallal szemben,

2026. Május 22. 06:00, péntek | Helyi

TÉRKÉPES KALAND KARCAG BELVÁROSÁBAN

A mozgás és a tájékozódás kapta a főszerepet Karcag belvárosában, ahol tájfutó élménynapot tartottak.

2026. Május 22. 06:00, péntek | Helyi

LAKHATATLANNÁ VÁLT A PÜSKÖKLADÁNYI HÁZ

Hatalmas pusztítást végzett a tűz Püspökladányban, a Hunyadi utcában. Egy családi ház és melléképületei égtek porrá. Az ott élőknek pillanatok alatt kellett kimenekülniük.