Hírek
2020. Május 30. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Két év javítóintézetre ítéltek egy iskolatársát hátba szúró lányt

A Tatabányai Törvényszék pénteken jogerősen két év, javítóintézetben letöltendő büntetésre ítélt egy tizenhárom éves lányt, aki hátba szúrta tizenöt éves iskolatársát egy esztergomi gyermekotthonban
- közölte a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség pénteken az MTI-vel.Borbély Veronika helyettes sajtószóvivő tájékoztatása szerint az elkövető 2019. december 29-én minden előzmény nélkül egy késsel a jobb lapocka alatti részen szúrta meg iskolatársát, aki súlyos, életveszélyes sérüléseket szenvedett.
A tettes rendelkezett a bűncselekmény következményeinek felismeréséhez szükséges belátással, a késelést felfegyverkezve elkövetett rablás kísérlete miatt indult eljárás hatálya alatt követte el.
A Tatabányai Törvényszék a bűncselekményt beismerő elkövetőre testi sértés miatt 2 év javítóintézeti nevelést szabott ki. Az ítélet jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld
Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon
Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.
2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld
Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére
Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére
2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld
Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között
Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra