Hírek
2022. Szeptember 21. 05:01, szerda | Helyi
KEVESEBB ÉS DRÁGÁBB LETT A BURGONYA
Drágább lesz a krumpli a szakértők szerint, ugyanis az aszály miatt kevés termett belőle az országban és térségünkben is.
A csapadékhiány ráadásul egész Európát érinti. Nálunk a legtöbb helyen, vidéken és a fővárosban is 400 forint körül adják, de az eladók azt mondták, nem tudják, hogy meddig marad ez így.
A vevők nem lepődtek meg az áremelésen, számítottak rá. Az eladók szerint míg korábban 500-600 ezer tonna termett egy nyáron, addig az utóbbi években 300 tonna körül mozgott ez a szám, idén pedig még kevesebb lesz.
A krumpli még így is az egyik legolcsóbb zöldségnek számít, amiből számos ételt lehet készíteni viszonylag spórolós áron.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 17. 08:06, kedd | Helyi
Sakk-Matt
A Jászberényi Járási Ügyészség üzletszerűen elkövetett sikkasztás bűntette és csalás vétsége miatt emelt vádat egy jászberényi férfival szemben.
2026. Február 17. 06:00, kedd | Helyi
ÚJABB TÁRGYAKKAL BŐVÜLT A TŰZOLTÓTÖRTÉNETI KIÁLLÍTÓTEREM
Régi és modern tűzoltóeszközök, különleges relikviák és játékok is helyet kaptak a karcagi Tűzoltótörténeti Kiállítóteremben, amely közösségi összefogással folyamatosan bővül.
2026. Február 17. 00:00, kedd | Helyi
LETARTÓZTATVA
A gyanúsítottaknál jelentős mennyiségű drogot találtak az egyenruhások Kunszentmárton külterületén.

