Hírek
2024. Augusztus 15. 14:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: karcag tv
KIFOSZTOTTA AZ IDŐS NÉNIT
Egy jászladányi nő először csak kisebb lopásokat követett el, végül kifosztott egy idős asszonyt. Most őrizetben várja a bíróság döntését letartóztatásáról.
A megalapozott gyanú szerint egy 28 éves helyi nő július hónapban két nyitott ingatlannál is megjelent Jászladányban, az egyikből táblagépet, hangfalat és karórát, a másikból az alvó sértett mellől vitt el egy mobiltelefont. Végül bekéredzkedett egy 91 éves, egyedül élő asszony házába azzal, hogy a nagy forróságban egy kis vizet kér. Nem állt meg a konyhában, egyből a belső szobába ment, ott magához vette a tulajdonos táskáját és távozni akart, azonban a sértett útját állta. Ekkor dulakodás alakult ki közöttük, melynek során megszorította a nyugdíjas csuklóját, akinek ettől könnyű sérülései keletkeztek. Végül az üres táskával elmenekült, azonban délután visszatért, ekkor a csukott ablakról tépte le a szúnyoghálót, de a sértett belülről megakadályozta bejutását. A szomszédok is észrevették, hogy megjelent a háznál a rendőrség. Ez a nő szerint a betörő már figyelhette, hogy a néni egyedül van és hogy nehezen mozog. Pont ilyen meleg déli időben jött, amikor igazán senki sincs az utcán.
Kiss Jánosné
- Jöttem hazafelé, és láttam, hogy itt van a rendőrség. Akkor jött a polgárőr, ő volt a tanú, és mondta, hogy a nénit kifosztották. Ez olyan dél, egy óra körül lehetett. Már nagyon idős, mozgáskorlátozott a néni. Én szerintem a betörő már figyelhette, hogy a néni egyedül van és hogy nehezen mozog.
Egy másik utcában élő hölgy szerint megszaporodtak a környéken a hasonló jellegű betörések. Hozzátette, hogy aki egy embertársára rátámad, méghozzá idősebb hölgyre, aki már magatehetetlen, az nem ember szerinte.
- Már hallottam ilyen esetet sajnos, és ugye, akik egyedül élnek, azok különösen veszélyben vannak. Szerintem nem kellene hagyni, ezt valahogy orvosolni kéne ezt a problémát, mert mi is idősek vagyunk, és mi is arra számíthatunk, hogy egyszer valamelyikünk egyedül marad, és ezek szerint sajnos bármi megtörténhet velünk is.
A nő kezén tíz perc múlva kattant a bilincs, a rendőrök elfogták és előállították a Jászberényi Rendőrkapitányságra. Lopás, magánlaksértés és kétrendbeli kifosztás miatt hallgatták ki a nyomozók, majd őrizetbe vették és kezdeményezik letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 31. 00:00, szombat | Helyi
TARTALMAS ÉVET HAGYOTT MAGA MÖGÖTT A SZENT ERZSÉBET KATOLIKUS ÓVODA
A Szent Erzsébet Óvoda vezetőjénél, Kovácsné Fodor Mónikánál járt stábunk. A riport során beszélgettünk az elmúlt évről, a kitűzött célokról és az óvodai életről.
2026. Január 31. 00:00, szombat | Helyi
JÉGBE FAGYOTT A HAL TISZADERZSEN
Különös jelenségre bukkantak a Tisza-tavon. A tiszaderzsi Kárász Kikötőben egy vörösszárnyú keszeget találtak, amely teljes egészében belefagyott a jégbe.
2026. Január 31. 00:00, szombat | Helyi
FOCIMEZEKET LOPOTT
Betört a kenderesi futballpálya épületébe, majd számítástechnikai eszközöket, illetve mezeket vitt el 400 ezer forint értékben. A gyanúsított elismerte a bűncselekményeket, de magyarázatot nem adott tetteire.
2026. Január 31. 00:00, szombat | Helyi
ÉLETET MENTETT A BALESET-HELYSZÍNELŐ
Mezőtúron egy rendőr egy utcán fekvő férfira lett figyelmes. Az idős embernek ekkor már nem volt pulzusa. A baleset-helyszínelő azonnal cselekedett.
