Hírek
2020. November 17. 15:02, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Kiskorú lányt kényszerített szexre
A Győri Járásbíróság elrendelte egy 34 éves férfi letartóztatását, aki feltört internetes profilon, önmagát másnak kiadva szexuális cselekményre kényszerített egy kiskorú lányt.
A Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében azt írta, a férfit több bűncselekmény elkövetésével gyanúsítják, köztük minősített szexuális kényszerítéssel, felvétel megszerzésével elkövetett gyermekpornográfiával és információs rendszer megsértésével.
A gyanú szerint a férfi öt internetes profilt tört fel, köztük a kiskorú lányét, amelyből megszerzett egy a lány által saját magáról készített pornográf képet és azzal zsarolta a kiskorút, szexuális cselekményre kényszerítve.
A férfi a kényszerítés során további pornográf felvételeket készített a lányról, ezek egyikét fel is töltötte egy pornográf felvételeket megosztó oldalra. Az erről szóló visszaigazolást elküldte a sértettnek, hogy ezzel további együttműködésre kényszerítse.
A letartóztatás elrendelésekor a Győri Járásbíróság osztotta a Győri Járási Ügyészség azon álláspontját, hogy a férfi szabadlábon hagyása esetén megnehezítené az eljárást, emellett fennáll a bűnismétlés veszélye is.
A nyomozást a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság folytatja.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 31. 07:33, szerda | Belföld
MÁV: több járművet állítanak forgalomba az év végi, újévi időszakban bizonyos vonalakon
2025. December 31. 07:32, szerda | Belföld
Sulyok Tamás Kapu Tiborral együtt köszönti az újévet a közmédia csatornáin
Sulyok Tamás köztársasági elnök Kapu Tibor kutatóűrhajóssal együtt köszönti az új évet a közmédia csatornáin szerda éjfél után.
2025. December 30. 09:50, kedd | Belföld
Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én
Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én 11 órakor. A hírt a kormányfő a Facebook oldalán tette közzé hétfőn.
