Hírek
2022. Február 23. 17:03, szerda |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Komplett ültetvényt találtak az egyetemista dílernél

A rendőrök a garázsban egy komplett kannabisz-ültetvényt találtak, továbbá szárított kannabiszt, hasist és ecstasyt, amelyek értéke megközelíti a 150 millió forintot; a budapesti nyomozók most fejezték be az ügyet.
Az újbudai nyomozók a Budapesti Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Bevetési Osztály munkatársaival közösen még 2020. június 11-én kutatást tartottak egy budafoki családi házban, mert gyanú merült fel arra vonatkozóan, hogy az ott lakó egyetemista kábítószerrel kereskedik. A nyomozók a házban elfogták az akkor 26 éves Sz. Bencét, majd átkutatták a házat – közölte a rendőrség.
A rendőrök az épülethez tartozó garázsban egy szigetelt, nagy teljesítményű lámpákkal felszerelt helyiséget találtak, melyben 43 tőből álló marihuána-ültetvény volt. A házban a növények mellett 50 kilogramm szárított kannabiszt, 33 ecstasy tablettát, 200 gramm hasist és közel 36 millió forintnak megfelelő forintot és valutát foglaltak le.
A férfi a gyanú szerint otthonában nemcsak termesztette a kábítószert, hanem vevőkörét is ott fogadta. A rendőrök a kutatást megelőzően több kábítószer-fogyasztót is elfogtak, akikről kiderült, hogy a náluk talált drogokat Sz. Bencétől vásárolták.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság XI. Kerületi Rendőrkapitányságának nyomozói az eljárás során megállapították, hogy a lefoglalt kábítószerek feketepiaci értéke megközelítőleg 150 millió forint. A rendőrök Sz. Bencétől vagyonvisszaszerzési célból több millió forint értékű járműveket és eszközöket foglaltak le.
A 28 éves férfi ellen kábítószer-kereskedelem bűntett megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozás vizsgálati szakaszában az újbudai nyomozók a szükséges eljárási cselekményeket elvégezték és az iratokat a napokban átadták az illetékes ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2023. December 06. 12:06, szerda | Belföld
Új menetrend december 10-től a Volánbusznál
2023. December 06. 09:34, szerda | Belföld
Továbbra is szenved a magyar gazdaság
A kiskereskedelmi forgalom 6,5 százalékkal, míg az ipari termelés 3,2 százalékkal csökkent.
2023. December 06. 09:32, szerda | Belföld
Januártól több családi ellátás összege emelkedik
A minimálbér-emelésnek köszönhetően januártól több családi ellátás összege emelkedik - közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára szerdán a Facebook-oldalán.
2023. December 06. 09:31, szerda | Belföld
HM: megérkeztek Magyarországra a legmodernebb Leopard 2 A7 típusú harckocsik
A világ egyik legkorszerűbb harckocsijával bővül a Magyar Honvédség (MH) nehézdandárja a következő napokban; az első magyar felségjelzésű Leopard 2 A7-es