Hírek
2012. Május 16. 14:05, szerda |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Környéről szolgálják ki az európai piacokat

Átadták a Henkel ragasztógyárát a Tatabánya–Környe Ipari Parkban, a 4,4 milliárd forintos beruházással épült üzemből vizes bázisú és elektronikai ragasztókkal szolgálják ki az európai piacokat.
Mondta a Henkel CEE regionális vállalatának elnöke az átadáson kedden.
Günter Thumser ismertette, a zöldmezős beruházással épült üzemcsarnokban jelenleg 86-an dolgoznak, ipari felhasználásra csomagolóanyagokhoz és címkézéshez gyártanak ragasztókat, valamint itt készülnek a Pattex ragasztók és a szakipari Thomsit ragasztóanyagok egyes fajtái. A teljes kapacitás elérésekor a létszám eléri a 100 főt.
Az igazgató elmondta, a most átadott létesítmény a Henkel második termelő beruházása, amely jelzi a Magyarország iránti bizalmat. A vállalat üzemei közül a legtöbb helyre a körösladányi háztartási mosó- és tisztítószergyár exportál, és hasonló szerepet szánnak a környei üzemnek.
A magyar vállalat a bécsi központú Henkel Central Eastern Europe leányvállalata. A Henkel folyamatosan ruházott be Magyarországon, az elmúlt tíz évben 28 milliárd forintot, elsősorban a gyártási területre.
Fábián Ágnes, a Henkel Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója az MTI-nek elmondta, a vállalat jelenleg 620 főt foglalkoztat. A cég 2011-es árbevétele 82 milliárd forint volt, közel azonos a megelőző évivel.
Az átadáson részt vett Czomba Sándor foglalkoztatásért felelős államtitkár, aki kiemelte, hogy ez a beruházás is jelzi a magyar emberek munkájával való elégedettséget.
A Henkel vezető márkáival és technológiáival világszerte három üzleti területen működik: mosó- és háztartási tisztítószerek, kozmetika, illetve ragasztási technológiák. A vállalatnak mind a lakossági, mind az ipari területeken vezető pozíciói vannak, világszerte több mint 47 ezer munkatársával 15,605 milliárd euró árbevételt és 2,029 milliárd euró üzleti eredményt ért el 2011-ben. A Henkel elsőbbségi részvényeit jegyzi a DAX német tőzsdeindex, a vállalat szerepel a Fortune Global 500-as listáján.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld
Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás
Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2025. Június 13. 06:35, péntek | Belföld
MÁV-vezérigazgató: a Siemens által szállított valamennyi sorompó teljes körű átvizsgálása indult
A Siemens által szállított valamennyi magyarországi sorompón karbantartási és üzemeltetési auditot végez a cég, amely a jövő hét közepéig tart
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással
Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.
2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld
Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé
Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.