Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2021. Március 24. 07:30, szerda | Helyi

Közfoglalkoztatás Karcagon

Közfoglalkoztatás Karcagon

Lesz-e idén közfoglalkoztatási program városunkban, s ha igen milyen feladatokat végeznek el a dolgozók? - erről kérdeztük Molnár Pált, a Városgondnokság igazgatóját.

Mint megtudtuk, 2021-ben is lesz közfoglalkoztatás, egyrészt a Start munkaprogram, másrészt hosszabb távú közfoglalkoztatás is. A start munkaprogram keretében 226 főre, a hosszabb távú közfoglalkoztatásra 30 főre pályáztak akik márciusban el is kezdték a munkát.
A létszámot nem könnyű feltölteni, mert csak azokat a munkavállalókat veszik fel, akik az elmúlt évben is jól teljesítettek akár munkamorál szempontjából akár a munka minősége szempontjából.
A két program között lényeges különbség, hogy a startban konkrét feladatot kell elvégezni - pl. belvízmentesítés, árokrendezés, a másikban bármilyen önkormányzati feladattal összefüggő munkát lehet végeztetni a dolgozókkal.
Az elmúlt két évben, amióta elkezdték szűrni a munkavállalókat, azóta tudják, hogy jól kell a munkájukat végezni, hogy bekerüljenek a jövő évi közfoglalkoztatásba.
A főtéren az előkészítő munkátokat láthatjuk, a külterületen is lesz lehetőség arra, hogy folytassák a megkezdett munkát akár a mezőgazdasági földutak karbantartása, vagy más mezőgazdasági növénytermesztés, vagy a csemetekerti gondozás.
November végéig tart a belvíz mentesítési program, a közterületi és a mezőgazdasági program 2022. február 28-ig tart.
Mint megtudtuk, a gazdák többsége jobban vigyáz a külterületi földutakra, aki pedig nem, ott megvannak a figyelmeztetési, büntetési lehetőségek.
Az önkormányzat egy sikeres pályázatnak köszönhetően az illegális hulladéklerakók egy részét felszámolta, de évek óta a Start munkaprogram keretében 12 fővel végzik a kisebb illegális hulladéklerakó-telepek felszámolását, így nagyon sok hulladékot be tudtak szállítani a határból a hulladéklerakóba.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 06:00, kedd | Helyi

BEDROGOZVA ÜTÖTTE EL

Egy 26 éves férfi kábító hatású anyag elfogyasztását követően, utasa haragosát ütötte el autójával Kunszentmártonban. Az ügyészség vádat emelt ellene.

2025. Szeptember 16. 06:00, kedd | Helyi

ÜGYELJÜNK AZ ELEKTROMOS HÁLÓZATRA

Ügyeljünk az elektromos hálózatra, ugyanis az épülettüzek egyik leggyakoribb kiváltó oka a nem megfelelően használt hálózat, illetve a karbantartás hiánya.

2025. Szeptember 16. 06:00, kedd | Helyi

HAJDÚSZOBOSZLÓN TARTOTT GYAKORLATOT A MAGYAR VÖRÖSKERESZT

Országos vészhelyzeti gyakorlatot tartott a Magyar Vöröskereszt Hajdúszoboszlón. A százötven résztvevő között Magyarországon először tűntek fel robotkutyák.

2025. Szeptember 15. 10:51, hétfő | Helyi

Két autó ütközött Szászbereknél

Összeütközött két személygépkocsi vasárnap délután Szászberek és Jászladány között.