Hírek
2021. Április 15. 16:05, csütörtök |
Helyi
Forrás: Szolnoki Járási Ügyészség
Közúti balesete miatt bukott le a hamis rendszámot használó férfi

A Szolnoki Járási Ügyészség vádat emelt egy 55 éves szajoli férfi ellen egyedi azonosító jellel visszaélés bűntette miatt.
A vádirat szerint a férfi 2020. nyarán, Szajolban, utólag nem tisztázható körülmények között megszerzett egy olyan kistehergépkocsit, amelynek alvázszámát korábban, ismeretlen személy kicsiszolással eltávolította. A férfi felszerelt járműre egy hamis P-s forgalmi rendszámot azért, hogy azzal közlekedhessen. Ezt követően a férfi részt is vett a közúti forgalomban az autóval, azonban 2020. szeptember 1-én délután, Törökszentmiklós külterületén, a 4. számú főúton közlekedési balesetet szenvedett vele, s a rendőri intézkedés során lelepleződött cselekménye.
A járási ügyészség azt indítványozta vádiratában, hogy a bíróság tárgyalás mellőzéses eljárás keretében pénzbüntetést szabjon ki a vádlottal szemben.
Az ügyben első fokon a Szolnoki Járásbíróság fog döntést hozni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 02. 15:51, szombat | Helyi
TÖBB MINT 32 MILLIÓT LOPTAK EL A PÉNZVÁLTÓBÓL
A Szolnoki Járási Ügyészség jelentős értékre elkövetett lopás bűntette miatt emelt vádat egy nővel, 2 férfival és 2 fiatalkorú fiúval szemben, akik együttműködve egy pénzváltó széfjét ürítették ki Szolnokon.
2025. Augusztus 02. 08:00, szombat | Helyi
MEGMENTETTÉK A KIHALÁSTÓL A SZÉKI CSÉREKET
Megmenekült madarak. Kis híján kihalt fajjá vált a széki csér. A legnagyobb egyedszámban a Nagykunságban élő madárnak kevesebb, mint harminc egyede maradt meg.
2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi
KÖNNYEN AKARTAK AUTÓHOZ JUTNI
Nem mindennapi módon próbált autót szerezni egy férfi és annak családja Jászjákóhalmán. A vádirat szerint arra kényszerítették áldozatukat, hogy írja át nevükre a gépjárművet és írja alá az adásvételi szerződést.
2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi
VÉDJÉK NÖVÉNYEK A NÖVÉNYEKET
Védjék növények a növényeket! Ez a „Magyarország legszebb konyhakertje” idei mottója. A mozgalom évről évre több települést vont be, idén már átlépte a háromszázötvenet.