Hírek
2022. Október 27. 05:01, csütörtök | Helyi
KUKORICATERMÉS
Domján Sándor agrármérnökkel beszélgettünk az idei kukoricatermésről.
Mint megtudtuk, az aszályos időjárás egyáltalán nem kedvezett a termésnek. A helyzetet a közelben levő háború, valamint az elhibázott brüsszeli szankciók is nehezítik.
-A becslések szerint körülbelül 3 millió tonna kukoricatermés várható 2022-ben az országban, szemben az eddigi években betakarított 7-9 millió tonnával. A súlyos szárazság rendkívül nehéz helyzetbe hozta Európát és Magyarországot egyaránt a gabonapiacon-mutatott rá a szakember.
Az iparági képviselők tájékoztatása szerint Magyarország az elmúlt 12 hónapban az éves szükségletének csaknem negyedét, mintegy 1 millió tonna kukoricát importált, főként a szomszédos Ukrajnából. A jövőbeli terveket illetően mindenképpen fontos az öntözésfejlesztésre koncentrálni, hiszen a jövőt mindenképpen ez jelentheti.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 06:00, szerda | Helyi
NÉPSZERŰ A KARCAGI TULIPÁNOS KERT
Angliából hazatérve hozta magával a „Szedd magad” mozgalom ötletét az a karcagi pár, akik mára sok-sok tulipánhagymát gondoznak saját kertjükben.
2026. Április 29. 06:00, szerda | Helyi
KÉSZÜLNEK A VIRÁGBOLTOK A BALLAGÁSRA
Már csak kettőt kell aludni, és országszerte megszólalnak az utolsó csengők a középiskolákban.
2026. Április 29. 06:00, szerda | Helyi
SIKERES TAVASZI SZEZON A „GYÖRFFYBEN”
Az elmúlt két hónap eseménydús és sikerekben rendkívül gazdag időszak volt a Györffy István Katolikus Általános Iskola életében.
2026. Április 29. 06:00, szerda | Helyi
ISZAPBA MERÜLT FÉRFIT MENTETTEK TÚRKEVÉN
Megszédült és elektromos biciklijével csatornába hajtott egy idős férfi Túrkevén.
