Hírek
2025. Április 11. 06:00, péntek |
Helyi
Forrás: karcag tv
KUTYÁK TÁMADTAK AZ ISKOLÁSOKRA SZOLNOKON

Több településen jelen lévő problémával folytatjuk. Szolnokon, az egyik városrészen rendszeresen látni az utcán csatangoló kutyákat.
A négylábúak falkába verődve agresszíven viselkednek. Most legutóbb odáig fajult a dolog, hogy iskolásokra támadtak a kutyák, szerencse, hogy nem történt tragédia.
Gyakori probléma a szolnoki Tulipán utcában és környékén, hogy kutyák falkába verődve csatangolnak és riogatják a környéken élőket. A helyzet sajnos odáig fajult, hogy iskolás gyermekekre is rátámadták a napokban, akiket egy nő mentett meg úgy, hogy kocsijával a tanulók és a kutyák közé állt. A kutyák tulajdonosai nem megfelelő körülmények között tartják otthon háziállataikat, hiszen azok gyakran kiszöknek az utcára és nem először okoztak problémát a környéken.
Abonyi Mónika Csillagszem Állatvédelmi Alapítvány
- Szeretném leszögezni, hogy mielőtt vesz valaki, vagy beszerez egy kutyát, nem árt, ha tudja annak a ebnek a viselkedését, ismeri, vagy legalábbis valahogy tájékozódik arról, hogy milyen állatot is vesz ő magához. Tehát ez szerintem az alap. Egyébként pedig az állattartás szabályait egyrészt az állatvédelmi törvény, másrészt pedig az ebtartás rendeletei szabályozzák. Ami a legfontosabb az etetésen, az állatok etetésén és itatásán kívül, az őrzése, tehát hogy megakadályozza az állatnak a szökését. Itt ugye, amiről most beszélünk esetnél, itt pontosan ez a szabály lett megszegve. Ez egy nagyon súlyos probléma, mert még akár halállal is végződhet. Arról nem beszélve, hogy egy kisgyereket támadott meg, akit prédának tekint a kutya. Az apróság majdnem egy szinten van magasságilag a kutyával. Onnantól kezdve a kutya prédának tekinti, pontosan ezért kell az állatok szökését megakadályozni, hogy ilyen esetek ne forduljanak elő. Ez abból áll, hogy kerítést csinálok. Nagyon-nagyon rossz esetben egy olyan hosszú láncra engedem, még most, ha jól tudom, még lehet, de már nem sokáig, hogy megfelelő mozgása azért legyen az állatnak, viszont ne tudjon elszökni. Ilyen esetben is, ami történt, óriási szerencse, hogy a hölgynek volt annyi lélekjelenléte, hogy közé állt az állat és a gyerek közé, mert ellenkező esetben nem sok esélye lett volna a kisgyereknek, hogy túlélje.
Egy környéken élő nő is hallott a kutyatámadásról.
- Egy 13 éves gyereket támadtak meg itt a környéken. Nagyon fel vannak háborodva itt az emberek. Nem szabadna a kutyákat kiengedni. Megtámadott minket is múltkor egy nagy fekete kutya. Egy kisfiú szaladt a kutya elől az anyuka pedig közéjük állt és betette a gyereket a kocsiba. Megmentette.
A kutyáknál sajnos gyakori, ha egyik falkába verődnek és egyik állat rátámad valamire a többi is követi. Komolyabb sérüléseket is tudnak okozni ezáltal pláne egy kisgyermeknél.
Abonyi Mónika Csillagszem Állatvédelmi Alapítvány
- Az az első, hogy feldöntik. Egyik elkezdi harapdálni a lábát, másik a kezét, a nyakát elkaphatja. Az arcát, fejét, tehát rengeteg módja van sajnos, hogy megsebesítsék. El is vérezhet a kisgyerek, hogyha egy ütőeret harap el a kutya. Ez egy nagyon komoly probléma.
Az utcában élő egyik férfi, ugyan nem látta a történteket, de elmondása szerint többször is történt hasonló eset a környéken. A hölgy, aki megvédte a gyerekeket a kutyáktól mindenképpen bátran cselekedett.
Teárik Mihály
- Konkrétan erről nem tudok nyilatkozni, de mint állampolgár segített a gyerekeknek, ez nyilván pozitív hozzáállás. Előfordulnak itt sajnos ilyen elkóborolt jószágok. Engem még szerencsére nem támadtak meg, de azért szoktam látni itt a környékben olyan kutyákat, hogy csapatostól mászkálnak. Megszökött otthonról, vagy pedig csak tényleg csatangol itt jobbra balra, azt nem tudni.
A problémás helyzet tehát megoldásra vár. Bár eddig szerencsére nem történt sérülés, ha mégismegharapnának valakit a kutyák, és az állatok gazdája ismert, abból mindenképp rendőrségi ügy keletkezik. A további fejlemények pedig már csak azon múlnak, hogy nyolc napon belül gyógyuló, vagy azon túli-e a sérülés. Utóbbi esetben ugyanis már bűncselekmény történik, előbbiben pedig csak szabálysértés.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 24. 08:27, csütörtök | Helyi
Víz- és Környezetgazdálkodási Akadémia
Iskolánk 10. évfolyamos diákjaival a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Víz- és Környezetgazdálkodási Intézetében jártunk.
2025. Április 22. 17:06, kedd | Helyi
Vetélkedtek a jászsági iskolák
Jászapáti és Jászfényszaru fiataljai bizonyultak a legjobbnak.
2025. Április 21. 12:08, hétfő | Helyi
Újabb csapás dílerre
Ezúttal egy karcagi, új pszichoaktív anyaggal kereskedő fiatalembert vettek őrizetbe a rendőrök. A bíróság letartóztatta.
2025. Április 20. 11:08, vasárnap | Helyi
ÚJABB JÁSZSÁGI DÍLER ŐRÍZETBEN
A jászladányi rendőrök a Tisza MEKTO bevetési egységével közreműködve egy helyi dílerre csaptak le.