Hírek
2025. Szeptember 20. 05:00, szombat |
Helyi
Forrás: karcag tv
LAKOSSÁGI FÓRUM
A közeljövő egyik legkomolyabb úthálózat- fejlesztése lesz Karcag térségében az M4-es gyorsforgalmi út, illetve annak a várost elkerülő szakaszának megépítése.
Mindez még tervezési fázisban van- a leendő kivitelezésről tartottak lakossági fórumot a városházán.
Az M4-es gyorsforgalmi út, illetve annak Karcagot elkerülő szakaszának előkészítése abba a szakaszához érkezett, amikor az útfejlesztésről lakossági fórumot kell tartani. Részben azért, hogy közérdekű tájékoztatást kapjon a lakosság, részben pedig azért, mert a tervezésnek ebben a stádiumában még lehet kezelni akár a mezőgazdasággal-, akár a természetvédelemmel kapcsolatos felmerülő problémákat.
SZEPESI TIBOR, polgármester:
- Nagyon sokan jöttek el érdeklődők, nagyon sok kérdés merült föl, amely egyrészt tervezéshez kapcsolódott, másrészt pedig- hiszen a lakossági fórum alapvető célja pedig az volt, hogy a jogszabályoknak megfelelően a város rendezési tervét igazítani szükséges az elkészült állami nyomvonalhoz. Ezekre a kérdésekre én azt gondolom, hogy megfelelő választ sikerült kapni egyrészt az önkormányzat részéről, másrészt pedig azok részéről, akik eljöttek kérdéseikkel, javaslataikkal éltek egyrészt a minisztérium, másrészt pedig a tervezők irányába.
A lakossági fórumon elhangzott észrevételek, javaslatok indokolt esetben bekerülnek a tervdokumentációba, ezt követően készülnek el az úgynevezett engedélyes tervek.
- A kezdő csomópontunk a 3401-es Kunmadarasra vezető országos közútban található, egy körforgalmú csomópont lesz, ahonnan egy harmadik ágként kiágazik a keleti elkerülő, itt mellette párhuzamosan található így , ahogy kifelé haladunk a településről jobb oldalon egy kerékpárút, ennek az átvezetése megtörténik a körforgalmú csomóponton, maga ez a körforgalmú csomópont egyébként közvilágítással lesz ellátva.
A kivitelezés megkezdése előtt kiviteli tervek készülnek, ezt követően kezdheti el a közbeszerzési eljárást elnyerő cég a tényleges munkálatokat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 22. 16:20, szerda | Helyi
Szoba égett egy abádszalóki házban
A tűzoltóknak két oxigénpalackot és egy fegyverszekrényt is ki kellett menteni a tűzből.
2026. Július 20. 19:46, hétfő | Helyi
Egy háromtagú szolnoki család életét mentette meg az érzékelő
Jelzett a szén-monoxid-érzékelő vasárnap este Szolnokon, egy Kolozsvári úti társasházi lakásban.
2026. Július 20. 19:35, hétfő | Helyi
Nagy mennyiségű fahulladék égett Karcagnál
Összesen ezerkétszáz köbméter ledepózott fahulladék gyulladt ki hétfő hajnalban egy Karcag külterületén található telepen.
