Hírek
2020. Április 21. 07:07, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Laptopokat és tableteket gyűjtenek a gyermekotthonok lakóinak

Gyermekotthonok számára gyűjt digitális eszközöket a Gyermekhíd Alapítvány az egyik biztosítótársasággal összefogva. A jótékonysági akció szervezői egy erre a célra létrehozott online platformon várják a felajánlásokat.
A kampánnyal a Gyermekhíd Alapítvány vállalatokat és magánszemélyeket szólít meg, hogy használt vagy új laptopok és tabletek adományozásával járuljanak hozzá munkájukhoz, hogy ne szakadjon meg a gyerekek fejlesztésének folytonossága - közölte az alapítvány.
Az alapítvány mentori programján keresztül napi kapcsolatot tart a gyermekotthonok lakóival; különböző fejlesztésekkel, léleképítő foglalkozásokkal igyekeznek pótolni a szülői támogatást, felépíteni a gyerekek egészséges énképét és fejleszteni tehetségüket.
A koronavírus ideje alatt azonban önkéntes mentoraik nem látogathatják az állami gondozásban lévő gyerekeket, akikkel a kapcsolatuk így az online térre korlátozódik. Eszközök hiányában ez sok helyen akadályokba ütközik, a munka megszakítása pedig hosszú távon komoly problémákat okozhat a gyerekek mentális és pszichés fejlesztésében - olvasható az alapítvány hétfői közleményében.
A felhívás szerint a jótékonysági akció keretében felajánlott informatikai eszközöket egy erre a célra létrehozott weboldalon (https://digitalis.gyermekhid.hu/) gyűjtik, amelyeket az UNIQA Biztosító segítségével juttatnak el az alapítványhoz. Az adományozók pénzbeli juttatással is segíthetik a gyerekeket, amelyet az alapítvány internet-előfizetésekre fordít majd. A kampány május 8-ig tart.
Mint írják, az alapítvány a gyűjtéssel nem csak a saját önkénteseik által látogatott otthonokat szeretné támogatni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld
Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon
Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.
2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld
Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére
Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére
2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld
Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között
Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra