Városlista
2025. szeptember 4, csütörtök - Rozália

Hírek

2012. Április 20. 07:15, péntek | Külföld
Forrás: mno / MTI

Leragasztott szájjal toloncolták ki őket

Leragasztott szájjal toloncolták ki őket

Egy repülőgép utasa által készített felvétel tanúsága szerint az olasz rendőrség bilincsben, leragasztott szájjal szállítja vissza hazájukba az illegális bevándorlókat.

Ez az európai és olasz civilizáció – kommentálta Facebook-oldalán közölt fényképet az az olasz utas, aki repülővel Rómából Tunéziába utazva szemtanúja volt két tunéziai bevándorló hazatoloncolásának. A felvétel szerint a repülőgépen rendőri kísérettel utazó két tunéziait megbilincselték, és szájukat barna ragasztószalaggal betapasztották. Az utas tiltakozására a bevándorlókat felügyelő rendőrök „normális eljárásnak” nevezték az általuk alkalmazott kényszert.

A fotó azonnal felkerült az olasz hírportálokra és parlamenti interpelláció tárgya lett. Az ügy kivizsgálását sürgette az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága is. Antonio Manganelli olasz országos rendőrparancsnok a történtek mielőbbi tisztázását ígérte. A római Leonardo Da Vinci repülőtér biztonsági szolgálata közleményben hangoztatta, hogy a két tunéziai férfi ellenszegült a kitoloncolásnak. Ezért volt szükség a műanyag karperecre. Szájukra pedig óvintézkedésként került ragasztószalag, mivel a tunéziai férfiak tiltakozásként az ajkukat harapták.

Idén februárban a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bírósága kártérítésre ítélte Itáliát annak a huszonkét afrikai bevándorlónak a kitoloncolásáért, akiket 2009-ben az olasz hatóságok Líbiába szállítottak vissza, ahol börtönbe kerültek és megkínozták őket.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld

Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania

Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem

2025. Szeptember 04. 07:46, csütörtök | Külföld

Vlagyimir Putyin: ha Volodimir Zelenszkij kész találkozni, jöjjön el Moszkvába

Ha \"Ukrajna adminisztrációjának jelenlegi vezetője\" kész a kétoldalú találkozóra, akkor el kell utaznia Moszkvába

2025. Szeptember 04. 07:39, csütörtök | Külföld

Donald Trump: az amerikai katonák Lengyelországban maradnak

Lengyelországban maradnak az odavezényelt amerikai katonák, és ha a lengyelek úgy kívánják, Washington akár növelheti is a kontingens létszámát

2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Külföld

Putyin: Oroszország soha nem ellenezte Ukrajna EU-csatlakozását

Moszkva soha nem ellenezte Ukrajna esetleges európai uniós csatlakozását - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Pekingben.