Hírek
2023. Július 07. 21:38, péntek |
Helyi
Forrás: Szolnok Járási Ügyészség
Letartóztatásban a Jászságban tevékenykedő tolvaj

Jászberényi Járási Ügyészség indítványt tett egy 25 éves jászsági férfi letartóztatására kisebb értékre üzletszerűen, dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás bűntette miatt.
Az ügyészség indítványa szerint a férfi 2023. június 14. és július elseje között 5 alkalommal követett el lopási cselekményeket a Jászság 5 különböző településén.
A terhelt a Jászságot személygépkocsival bejárva 3 alkalommal mezőgazdasági telephelyekre, kétszer pedig magánszemélyek ingatlanaiba hatolt be. 4 helyszínről összesen 840.000 Ft-ot meghaladó értékben lopott el gázolajat és szerszámgépeket, míg egy esetben a férfit a sértett észlelte, ezért a magához vett tárgyakat a helyszínen eldobta és onnan elmenekült.
A férfi korábban több alkalommal volt büntetve vagyon elleni bűncselekmények miatt, ellene jelenleg is büntetőeljárás van folyamatban lopás büntette miatt a Szolnoki Járásbíróságon, mely ügyben a bíróság bűnügyi felügyeletet rendelt el vele szemben. A bíróság ezen rendelkezése szerint a férfi Jászkisér közigazgatási területét engedély nélkül nem hagyhatta volna el.
A járási ügyészség a korábbi büntetőeljárásban elrendelt bűnügyi felügyelet szabályainak megszegésén túlmenően azért is indítványozta a férfi letartóztatását, mert fennáll annak is a veszélye, hogy eddigi vagyon elleni cselekményeihez hasonló, újabb bűncselekményeket követne el szabadlábon hagyása esetén.
A Szolnoki Járásbíróság nyomozási bírája a férfi letartóztatását elrendelte. A döntés ellen a terhelt fellebbezett, így a kényszerintézkedésről a Szolnoki Törvényszék, mint másodfokú bíróság dönt véglegesen.
A mellékelt képet az ügyben eljáró nyomozóhatóság készítette a nyomozás során, a képen a gázolaj eltulajdonításához használt kannák láthatóak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 30. 08:00, szerda | Helyi
AUGUSZTUS 10-IG LÁTOGATHATÓ A KIÁLLÍTÁS
Festmények, fotók, grafikák is láthatók azon a népszerű kiállításon, amely a Berekfürdői Nemzetközi Nagykun Művésztelep 30 évét mutatja be a Rónai malomban. A tárlatot 2025. augusztus 10- ig lehet megtekinteni.
2025. Július 30. 08:00, szerda | Helyi
AZ ITTAS ÉS BÓDULT SOFŐRÖKRE VADÁSZTAK
A ROADPOL Operational Group éves ellenőrzési terve alapján, a rendőrség egy héten keresztül országos közúti ellenőrzést tartott Magyarország teljes területén.
2025. Július 30. 00:00, szerda | Helyi
IVÓCIMBORÁJÁT IS MEGLOPTA
Nem volt elég az együtt italozás, kábítószerre kellett az ivócimbora pénze. A Jászberényi Járási Ügyészség kifosztás bűntette miatt indítványozta egy 25 éves jászberényi férfi letartóztatását.
2025. Július 29. 08:00, kedd | Helyi
ELLENŐRZÉS SZÁRAZFÖLDÖN ÉS VÍZEN
Földön és vízen ellenőriztek a rendőrök és a társszervek munkatársai a Tisza-tó térségében.