Városlista
2025. november 8, szombat - Zsombor

Hírek

2023. Április 05. 16:55, szerda | Helyi
Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség

Letartóztatásban a szolnoki ékszertolvaj

Letartóztatásban a szolnoki ékszertolvaj

350 ezer forint értékben arany ékszereket lopott el egy betörő Szolnokon

A Szolnoki Járási Ügyészség lopás bűntette miatt indítványozta annak a 36 éves szolnoki férfinek a letartóztatását, aki a napokban egy szolnoki ingatlanba akkor tört be és lopott el onnan arany ékszereket, amíg a tulajdonos reggel másfél órára elment otthonról.

A rendelkezésre álló adatok szerint a 36 éves szolnoki férfi 2023. április 3-án 8 óra és 9 óra 40 perc között bement egy szolnoki ingatlan nyitott kapuján annak udvarára, majd onnan a kerítésen átmászott a szomszéd ingatlanra, ahol a fészerből magához vett kalapáccsal betörte a ház ablakát. A férfi ezután a betört ablakon át bement a házba és onnan 350 ezer forint értékben arany ékszereket lopott el.

A 36 éves gyanúsított több alkalommal volt büntetve, legutóbb vagyon elleni bűncselekmény miatt többszörös visszaesőként ítélték el.

Az ügyészség az indítványában hivatkozott arra, hogy többszörösen büntetett férfi esetében a kiszabható büntetésre is figyelemmel fennáll a szökés és elrejtőzés veszélye, valamint arra is, hogy az állandó munkahellyel, rendszeres jövedelemmel nem rendelkező gyanúsított esetében – aki vagyon elleni bűncselekmények elkövetéséből tartja fenn magát – a bűnismétlés veszélye is megállapítható.

Mivel az ellopott arany ékszerek sem kerültek még elő, az ügyészség szerint a bizonyítási eljárást is veszélyeztetné a férfi szabadlábon hagyása.

A nyomozási bíró az ügyészség indítványát megalapozottnak találta és 2023. április 5-én elrendelte a férfi letartóztatását.

A gyanúsított és védője is fellebbeztek a döntés ellen, így a letartóztatásról a Szolnoki Törvényszék fog végleges döntést hozni.

Az eset kapcsán a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság az alábbi linken megtekinthető tájékoztatást adta:

https://www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/legfrissebb-hireink/bunugyek/15-perc-2

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 08. 06:00, szombat | Helyi

HETVEN ÉVES A KINIZSI UTCAI ÓVODA

Több, mint huszonhárom generáció. Közel ennyien koptatták már a Kinizsi utcai óvoda padlóját, amely hetven évvel ezelőtt nyitotta meg kapuit.

2025. November 08. 06:00, szombat | Helyi

RÁTÁMADTAK EGY BIZTONSÁGI ŐRRE KARCAGON

Egy bucsai és egy karcagi férfi meg akarta tartani a lopott szeszes italokat, ezért rátámadtak a biztonsági őrre. A karcagi bűnügyesek őrizetbe vették őket.

2025. November 08. 00:00, szombat | Helyi

A RENDVÉDELMI PÁLYÁBA IS BETEKINTHETTEK

A városi rendőrkapitányság munkatársai tartottak a rendvédelmi pályáról előadást a Szentannai Sámuel Református Gimnázium nyílt napján.

2025. November 07. 06:00, péntek | Helyi

ITT A GESZTENYESZON

Sülve az igazi. Késő őszi- kora téli csemege a szelíd gesztenye, amely már kapható is a piacokon. Ráadásul ez azon kevés termények egyike, amely nem lett drágább tavalyhoz képest.