Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2018. December 06. 13:09, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Letöltendő börtönt kapott egy bombával fenyegetőző férfi

Letöltendő börtönt kapott egy bombával fenyegetőző férfi

Első fokon 2 év 6 hónap végrehajtandó szabadságvesztésre ítélte a bíróság azt a férfit, aki miatt több ezer embernek kellett elhagynia egy budapesti bevásárlóközpontot, mert bombával fenyegetőzöttel.

- közölte a Fővárosi Főügyészség csütörtökön az MTI-v A közleményben emlékeztettek, a férfi 2018. május 25-én, délelőtt, a 112-es segélyhívó számon azt a valótlan bejelentést tette, hogy egy X. kerületi üzletközpontban bombát helyezett el, amely két óra múlva felrobban.

A rendőrök az üzletközpontot kiürítették: legalább 3500 vásárlónak és 200 alkalmazottnak kellett távoznia. A bombával fenyegető férfit rövid időn belül, a bevásárlóközpont közelében elfogták.

A Budapesti X. és XVII. Kerületi Ügyészség a vádlottal szemben a köznyugalmat súlyosan megzavaró közveszéllyel fenyegetés bűntette miatt nyújtott be vádiratot a bíróságra. Az ítélet nem jogerős.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen

Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között

Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.

2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld

Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás

Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.