Városlista
2025. július 5, szombat - Sarolta, Emese

Hírek

2021. Július 21. 15:58, szerda | Helyi
Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság

LEZÁRT AKTA – EMBERÖLÉSÉRT KELL FELELNIE

LEZÁRT AKTA – EMBERÖLÉSÉRT KELL FELELNIE

A tiszavárkonyi nő késsel szurkálta meg élettársát, aki a helyszínen belehalt sérüléseibe.

Mint ahogy arról korábban beszámoltunk, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság emberölés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást egy tiszavárkonyi lakos ellen.

A rendelkezésre álló adatok szerint, a gyanúsított és a sértett élettársként, szívességi lakáshasználóként laktak egy tiszavárkonyi lakos családi házában. Az élettársak 2021. március 6-án az esti órákban veszekedni kezdtek, ami során kölcsönösen szidalmazták egymást. A vita hevében a 43 éves nő az asztalról felkapott egy 18 cm pengehosszúságú kést és élettársát több testtájékán megszúrta. Az asszony cselekményét követően édesanyjához sietett, aki értesítette a mentőszolgálatot, azonban a sértett életét már nem tudták megmenteni. A gyanúsított a bűncselekmény eszközét – azért, hogy azt a nyomozók ne találják meg – a szomszédos lakóház ereszcsatornájának közelében elrejtette.

A nyomozók az adatgyűjtést és a tanúkihallgatásokat követően gyanúsítottként hallgatták ki a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható asszonyt, aki beismerő vallomást tett. A nyomozó hatóság a terhelt őrizetbe vételéről határozott, majd az illetékes bíróság elrendelte letartóztatását.

A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság nyomozói az ügy vizsgálatát befejezték, és a napokban vádemelési javaslattal adták át a bűnügyi aktát a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Főügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 05. 06:00, szombat | Helyi

EMLÉKPARKOT AVATTAK

Emlékezni és emlékeztetni. Emlékparkot avattak az öt éve elhunyt Farkas Zoltánné tiszteletére Karcagon.

2025. Július 05. 06:00, szombat | Helyi

TÜZES NAP A TŰZOLTÓTÖRTÉNETI KIÁLLÍTÓTEREMBEN

Fennállásának századik évfordulóját tavaly ünnepelte a karcagi tűzoltóság. Erről emlékeztek meg a Tűzoltótörténeti Kiállítóteremben, méghozzá nem is akárhogy.

2025. Július 04. 06:00, péntek | Helyi

KATOLIKUS ISKOLÁK MÉRTÉK ÖSSZE FOCITUDÁSUKAT KARCAGON

A közösségépítés jegyében szervezett az Egri Főegyházmegye egy kispályás labdarúgótornát, melynek döntőjét Karcagon rendezték meg. A sporteseményen kameránkkal mi is ott voltunk.

2025. Július 04. 06:00, péntek | Helyi

JÓ ÜTEMBEN HALAD A VÁROSI SPORTCSARNOK ENERGETIKAI KORSZERŰSÍTÉSE

Nem ráncfelvarrás, annál jóval több. Az előre eltervezett ütemben halad a városi sportcsarnok felújítása.