Hírek
2021. November 17. 11:39, szerda |
Helyi
Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság
LEZÁRT AKTA – RABLÁS MIATT KELL FELELNIE

A megalapozott gyanú szerint a fiatal a mobiltelefonjáért ütötte le azt az ismeretlen férfit Kunszentmártonban, akitől előzőleg cigarettát kért és kapott.
Egy csépai lakos ellen rablás bűntett elkövetése miatt folytatott nyomozást a Kunszentmártoni Rendőrkapitányság. A férfi 2021. október 10-én a késő délutáni órákban Kunszentmárton egyik utcájában cigarettát kért és kapott egy számára ismeretlen férfitől. A megalapozott gyanú szerint a 20 éves fiatal meglátta, hogy az idegennél mobiltelefon is van, ezért úgy döntött, megszerzi a készüléket. Amikor a sértett tovább indult az utcán, a jogsértő utána ment és bántalmazta a férfit, aki a földre esett. A tettes ezt követően kivette a mobiltelefont a sértett ruházatából és sorsára hagyta a földön fekvő embert. A helyi lakos a bántalmazás következtében nyolc napon belül gyógyuló sérülést szenvedett.
A bűncselekmény bejelentését követően az egyenruhások elfogták és előállították a feltételezett elkövetőt, akit rablás bűntett elkövetése miatt gyanúsítottként kihallgattak. A férfi beismerő vallomást tett. A nyomozó hatóság a terhelt őrizetbe vételéről határozott és a bíróság elrendelte a letartóztatását. A rendőrök lefoglalták a gyanúsítottól a mobiltelefont, azt a tulajdonosnak visszaadták.
A rendőrkapitányság nyomozói az ügy vizsgálatát befejezték és a keletkezett nyomozati iratokat vádemelési javaslattal küldték meg az illetékes ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 14. 06:00, szombat | Helyi
ARATÁS ELŐTTI GÉPSZEMLE
Megkezdődött a visszaszámlálás. Napokon belül elárasztják a gabonatáblákat a betakarítást végző gépek. Az aratás előtt azonban van még egy nagyon fontos dolguk a gazdáknak, a gépszemle.
2025. Június 14. 06:00, szombat | Helyi
VÁROSI SÉTÁKAT SZERVEZ A MÚZEUM
A tavalyi nagy sikerre való tekintettel a karcagi múzeum ebben az évben is meghirdette helytörténeti sétáját óvodásoknak és általános iskolásoknak.
2025. Június 14. 06:00, szombat | Helyi
ÉLMÉNYBESZÁMOLÓT TARTOTT TÓTH RÉKA
Egykori általános iskolájában tartott motivációs élménybeszámolót Tóth Réka válogatott birkózó. Aki nem ment üres kézzel, legutóbbi versenyein szerzett érmeit is magával vitte.
2025. Június 14. 06:00, szombat | Helyi
REKORDSZÁMÚ ELSŐ VÉRADÓ JELENTKEZETT
A Felsőoktatási Véradó Heteken rekordszámú első véradó jelentkezett.