Hírek
2021. Március 13. 07:02, szombat | Helyi
Lezárultak a határidők
Tóth Barnával, a Gimnázium igazgatójával arról beszélgettünk, hogy több továbbtanulási határidő is lezárult a nyolcadikosoknak és a végzősöknek.
A nyolcadikosokkal nagyon nehéz volt kapcsolatban maradni a digitális oktatásban, sok volt a bizonytalanság- mondta a szakember, ennek ellenére a korábbi évekhez hasonló a jelentkezési létszám.
A természettudományos tantárgyak talán a legnépszerűbbek - a matematika-fizika és a biológia- kémia tagozat - de a magyar-történelem tagozatra is növekvő érdeklődés van.
A most érettségizők abba a furcsa állapotba kerültek, hogy már az előző tanévben is ők voltak azok, akik digitális oktatásban fejezték be az évet és az idei tanévben is nyolc hetet tudtak iskolába járni.
Február 15 volt az érettségire való jelentkezési határidő számukra, amit iskolai szinten intéztek, s egyénileg adták be ugyaneddig a továbbtanulási jelentkezési lapot is.
Nagyon nagy arányban jelentkeznek egyetemekre, főiskolákra, a közgazdász, informatikus most is népszerű volt.
A digitális oktatás a humán tantárgyaknál - magyar, történelmi - nem okoz akkora problémát, ott jobban működik az online óra, míg a természettudományos tárgyaknál, ami a refiben elég hangsúlyos, ott nagy szükség van a személyes találkozásokra matematikából, fizikából, kémiából, biológiából, mert ezeket nagyon nehéz csak digitális körülmények között elsajátítani.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 15. 06:00, vasárnap | Helyi
„A NAGY TALÁLKOZÁS”
„A Nagy találkozás” címmel rendeztek a szervezők evangelizációs alkalmat városunkban. rendezvény mottója pedig ez volt: „Gyere és találkozz Jézus Krisztussal”.
2026. Március 15. 06:00, vasárnap | Helyi
BIZTONSÁGI ŐRREL DULAKODOTT-LETARTÓZTATTÁK
A Szolnoki Járási Ügyészség rablás bűntette miatt indítványozta egy abonyi férfi letartóztatását.
2026. Március 14. 06:00, szombat | Helyi
ROMA NAP A KINIZSI UTCAI OVIBAN
Színes népviseletek és a közös éneklés öröme töltötte meg élettel a karcagi Kinizsi utcai óvodát. Az intézmény már ötödik alkalommal rendezte meg Roma Napját, amelynek célja a roma kultúra értékeinek bemutatása és az identitástu
2026. Március 14. 06:00, szombat | Helyi
FEJLESZTÉSEK AZ AKÁCLIGET GYÓGY-ÉS STRANDFÜRDŐBEN
Gőzerővel dolgoznak a szakemberek a gyermekmedencénél. A tavalyi szezonban tapasztalt jelentős aljzathibák miatt elkerülhetetlenné vált a felújítás.
