Városlista
2026. június 22, hétfő - Paulina

Hírek

2012. Január 05. 07:18, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Állami forrás bérkompenzációra

Állami forrás bérkompenzációra

Azok a vállalkozások, amelyek a béremelés 5 százaléknyi saját részét sem tudják kigazdálkodni, ennek érdekében költségvetési forrásokra pályázhatnak, amelyre 20 milliárdos keret áll rendelkezésre – írja a Világgazdaság.

„Az állami segítségnyújtás ellenére is kerülhetnek majd vállalkozók olyan helyzetbe, hogy a legjobb indulattal sem tudnak bért fejleszteni, vagy a meglévő munkahelyeket megtartani” – nyilatkozta a lapnak Dávid Ferenc . A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének főtitkára szerint problémát jelent, hogy összesen körülbelül egymillió munkavállaló bérét kellene megemelni úgy, hogy teljesítménynövekedés minderre nem nyújt fedezetet.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek

2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld

Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma

Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.