Hírek
2023. Április 27. 05:02, csütörtök | Helyi
LOPÁSOKRA RENDEZTE BE AZ ÉLETÉT

A 9 rendbeli lopással gyanúsított tiszaburai férfi őrizetben várja a bíróság döntését letartóztatásáról.
Egy tiszaburai lakos megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy 2023. január 4. óta tiszaburai intézmények és magánszemélyek sérelmére követett el több társával együtt, szándékegységben, vagyon elleni bűncselekményeket.
Legutóbb, 2023. március hónapban egy asztalos műhelyből tulajdonított el 27 db akácrönköt.
Nem pihent 2023. március 18-án sem, akkor az önkormányzati tulajdonban lévő épület ajtajait, ablakát, valamint 34 négyzetméternyi plafon kibontását követően a sárléceket és a gerendákat lopta el.
2023. februárban egy mezőgazdasági terület magtárolója esett a gyanúsított célkeresztjébe, onnan 5 mázsa kukoricát, 2 mázsa búzát és 60 kg napraforgót vitt el a bűntársával.
2023. januárban a vízórák ellopását illesztette repertoárjába. Három magánszemély bánta a középkorú gyanúsított által megvalósított bűncselekményt, sőt egyiküknél a vízcső eltörése miatt nagyságrendileg 40 m3 víz is elfolyt.
Megkárosított továbbá több tiszaburai sértettet is a főkolompos, hiszen magánlakásaikba bemenve, több százezer forintnyi ingóságot vitt magával, amiket később pénzzé tett.
A nyomozók a többszörösen egyesített büntetőeljárásban összesen 9 rendbeli vagyon elleni bűncselekményt róttak a 30 éves férfi terhére, de a bűntársai sem kerülik el a felelősségre vonást, hiszen gyanúsított kihallgatásuk megtörtént.
A nyomozó hatóság a bűncselekmények értelmi szerzőjének őrizetbe vétele mellett előterjesztést tett letartóztatása indítványozására, míg a többi terhelt szabadlábon védekezhet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 20. 05:00, szerda | Helyi
MEGÉRKEZTEK A TANKÖNYVEK
Bármennyire is szeretné a diákok többsége, egyetlen tanuló sem marad tankönyv nélkül Karcagon sem. Az iskolák előre meghatározott menetrend szerint kapták meg a tankönyv- szállítmányokat, amelyeket szortíroznak.
2025. Augusztus 20. 05:00, szerda | Helyi
KISS ZSIGMOND KÉPE LETT A HÓNAP FOTÓJA
Kiss Zsigmond: Délután a görög templomnál című fotója lett az önkormányzat városi amatőr fotópályázatának júliusi nyertes pályaműve, a hónap legjobb alkotása.
2025. Augusztus 20. 05:00, szerda | Helyi
TÁBOROK A KOVÁTS MIHÁLY ÁLTALÁNOS ISKOLÁBAN
Volt, van, lesz. A következő tanévben is élne a Határtalanul program nyújtotta lehetőségekkel a Kováts Mihály Általános Iskola.
2025. Augusztus 20. 05:00, szerda | Helyi
FEJLESZTÉSEK A LIGET ÚTI SPORTCENTRUMBAN
Más kávéház. Azzal, hogy tizennyolc év után visszatért az NB II-be a Karcagi SC, számos kötelezettség is jár.