Városlista
2026. február 15, vasárnap - Kolos

Hírek

2022. Augusztus 15. 20:20, hétfő | Helyi
Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság

LOPOTT ÉS RABOLT

LOPOTT ÉS RABOLT

Emelte a tétet az a tiszaburai férfi, aki eleinte csak alkalmi lopásokat, később már rablást követett el. A karcagi rendőrök őrizetbe vették.

A megalapozott gyanú szerint a 31 éves férfi 2022. augusztus elején meglopta saját édesapját, és közösen lakott ingatlanukból kerékpárt, gázpalackot, élelmiszereket és egyéb kézi szerszámokat tulajdonított el.

A következő bűncselekményt 2022. augusztus 8-án délután követte el, ekkor besurrant a nyitott ajtón egy tiszaburai családi házba, ahonnan mobiltelefont és cigarettát lopott.

A következő bűncselekményre sem kellett sokat várni. A férfi 2022. augusztus 13-án 20 órakor egy tiszaroffi buszmegállóban leszólította az ott várakozó 22 éves fiatal nőt, majd pénzt kért tőle. Ennek a sértett nem tett eleget, de cigarettát adott a tolakodó férfinak, majd gyalogosan elindult Tiszabura irányába. Az elkövető azonban követte, és közben folyamatosan pénzt követelt a nőtől. Azért, hogy nyomatékot adjon a követelésének, megragadta a sértett karját majd pofon ütötte. A két fél között dulakodás alakult ki, mire a megrémült nő átadott az agresszív férfinak egy 20 ezer forintos bankjegyet, kiszabadult a szorításából és elszaladt.

A karcagi rendőrök az elvégzett adatgyűjtések és nyomozási cselekmények alapján 2022. augusztus 14-én reggel, lakásán elfogták és előállították a bűncselekmények feltételezett elkövetőjét, majd gyanúsítottként kihallgatták. A nyomozók őrizetbe vették és előterjesztést tettek letartóztatásának indítványozására.

A Karcagi Rendőrkapitányság rablás bűntett és lopás vétség megalapozott gyanúja miatt folytat eljárást.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 15. 06:00, vasárnap | Helyi

NEM BÍRT MEGLENNI TESTVÉRE NÉLKÜL

A Jászberényi Járási Ügyészség magánlaksértés büntette miatt emelt vádat egy 25 éves férfival szemben.

2026. Február 14. 06:00, szombat | Helyi

ÚJ TANSZAK A MŰVÉSZETI ISKOLÁBAN

Új tanszakkal bővült a Karcagi Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola kínálata: szeptembertől már citerázni is tanulhatnak a diákok.

2026. Február 14. 06:00, szombat | Helyi

EGYRE TÖBBEN JÁRNAK A KÖNYVTÁRBA

Ingyenes beiratkozás a fiataloknak, több száz új könyv a polcokon, és továbbra is népszerűek a gyerekprogramok.

2026. Február 13. 11:36, péntek | Helyi

Megköszönte a főkapitány

Életmentő rendőrök helytállását köszönte meg a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetője.