Hírek
2024. Április 09. 14:00, kedd |
Helyi
Forrás: karcag tv
LOVAS HÚSVÉT HAJDÚSZOBOSZLÓN
Lóról is lehet locsolni. Sőt, lovon ülő hölgyeket is meg lehet locsolni. Kivált egy lovastanyán. Nem mese, ez maga a valóság.
A szemünk láttára kopik ki a húsvéti locsolás hagyománya, erre fel ezen a tanyán nem hogy népviseletben, de lovon locsolnak.
BARANYAI NIKOLETT:
-A legjobb az, mikor családdal ide kijövünk és lovak közt ünnepeljük ezt az ünnepet. Már évek óta így van, kiskorom óta ide szoktunk jönni, mindig lovakkal ünnepeljük és itt vannak a barátaink, családom, mindenki.
Hogy a frissítő öntözéstől a hölgyek nem sikongatnak, az is meglepő. Még meglepőbb viszont, hogy a lovak is csendben tűrik az efféle megpróbáltatást.
KÁPOSZTÁS KATA:
-Mi mindig a családdal töltöttük, volt, hogy elmentünk kirándulni, de most az az újdonság, hogy ide ki szoktam jönni a lovardába minden alkalommal, ha tehetem.
Hagyományőrző, autentikus, archaikus- bármilyen jelző ráaggatható az ilyesfajta húsvéti akcióra. Aki viszont viseletben locsol, bátor ember.
SÁROSI BALÁZS:
-Kell egy kis merészség, hogy felvegyenek egy ilyet, mert a mai világban már úgymond kicsit kinézik az ilyet, de hogyha van elég bátorság az emberben, akkor simán felveszi és ilyen közösségbe jön, ahol tisztelik, akkor ott nincsen semmi baj.
A férfiak komolyan veszik a locsolást, a meglocsolt hölgyek meghatottak, a lovak pedig higgadtak.
MÉSZÁROSNÉ SÁRKÖZI ÉVA:
-Jó néhány nappal ezelőtt a lányokkal már a hagyományos hímes tojást festettük, kosárkába raktuk, hogyha érkeznek a legények és megkérdezik, hogy „szabad-e locsolni?”, akkor természetesen meg tudjuk őket kínálni ezekkel a tojásokkal is. Mivel láthatják, hogy itt lovak vesznek minket körül, átlag hétköznapokon is és ilyenkor Húsvétkor a hagyományokhoz is igyekszünk beilleszteni a lovaglást, a lovakat hozzászoktatni magához ehhez a sok emberhez, a különböző tárgyakhoz, hagyományokhoz. Egész évben készülünk arra Lapos László vezetésével, hogy a lovak meg tudják szokni, hogy ha egy vizes vödörrel a csikósok meglocsolják a lányokat, akkor ne riadjanak meg.
A lovastanyás locsolást sem ló, sem hölgylovasa nem úszta meg szárazon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 16. 17:41, kedd | Helyi
Téli fénycsodák öt városban
Öt város, ahol télen is életre kelnek az ikonikus helyszínek
2025. December 13. 18:01, szombat | Helyi
KABÁTUJJAL TÜNTETTE EL A NYOMOKAT
Kabátujjal tüntette el a nyomokat maga után a tolvaj, aki az egyik kunszentmártoni áruház parkolójában kamionokat próbált kinyitni.
2025. December 13. 17:57, szombat | Helyi
ISMÉT ÉLETET MENTETT A SZÉN-MONOXID ÉRZÉKELŐ
Ezúttal Tiszaföldváron, egy Darvas úti családi házban tett jó szolgálatot a készülék.
2025. December 13. 17:54, szombat | Helyi
MEGLŐTTEK EGY POSTÁST SZOLNOKON
A Szolnoki Járási Ügyészség közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette miatt emelt vádat egy 20 éves fiatalemberrel szemben, aki gumilövedékes játékfegyverrel okozott súlyos sérüléseket egy postásnak.
