Városlista
2026. április 16, csütörtök - Csongor

Hírek

2018. Április 13. 08:47, péntek | Belföld
Forrás: mti

Ma rendezik meg a Szakmák éjszakáját

Ma rendezik meg a Szakmák éjszakáját

Ma rendezik meg a Szakmák Éjszakáját, amelyen a fiatalok megismerkedhetnek az egyes szakmákkal, üzemlátogatásokon vehetnek részt és szórakoztató programok is várják az érdeklődőket.

Pölöskei Gáborné, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkára korábban elmondta, hogy a rendezvényre 166 településen több mint 4500 programmal készülnek. A programok között autószerelés, divatbemutatók, koncertek, tésztahídépítés is szerepel - tette hozzá.

Az NGM az MTI érdeklődésére közölte, hogy a fővárosban a rendezvény kiemelt helyszíne a Construma építőipari szakkiállítás lesz, ahol a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum 11 iskolájának több mint 200 szakmája mutatkozik be.

A rendezvény mottója: Próbáld ki, csináld meg, ismerd meg! A résztvevőknek az információgyűjtés mellett arra is lesz lehetőségük, hogy kipróbálják magukat bizonyos szakmákban.

A helyettes államtitkár kitért arra is, hogy a nagyvállalatok jelentős része, főleg a járműipar és a gépgyártás területéről üzemlátogatást is szervez erre az éjszakára.

A Szakmák éjszakáját harmadik alkalommal rendezik meg, a programokon tavaly mintegy 46 ezren vettek részt. A rendezvények regisztráció nélkül is látogathatók - közölte Pölöskei Gáborné.

A programokról a www.szakmakejszakaja.hu honlapon lehet tájékozódni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 16. 09:00, csütörtök | Belföld

NAV: éjfélkor lejár a gépjárműadó befizetésének határideje

Szerda éjfélkor jár le a gépjárműadó befizetésének határideje. Még mintegy egymillió autós nem rendezte gépjárműadóját - figyelmeztetett kora reggel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Április 16. 07:04, csütörtök | Belföld

Magyar Péter lemondásra szólította fel a köztársasági elnököt

Magyar Péter, a Tisza Párt vezetője lemondásra szólította fel Sulyok Tamás köztársasági elnököt szerdán, kettejük megbeszélésén. Az államfő a Tisza Párt vezetőjének elmondása szerint jelezte: \"megfontolja a felvetést\".

2026. Április 15. 15:00, szerda | Belföld

Uniós szóvivő: a helyreállítási alap forrásainak lehívásához Magyarországnak teljesítenie kell a szupermérföldköveket

Ahhoz, hogy Magyarország hozzáférjen az Európai Unió helyreállítási és ellenállóképességi alapjának (RRF) forrásaihoz, teljesítenie kell az úgynevezett szupermérföldköveket