Városlista
2025. július 30, szerda - Judit

Hírek

2011. Október 08. 14:21, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

Magyar dandártábornokot küldenek Irakba

Magyar dandártábornokot küldenek Irakba

Catherine Ashton, az Európai Unió bülügyi és biztonságpolitikai főképviselőjének javaslatára a Huszár László dandártábornok veszi át az iraki EU válságkezelési misszió (EUJUST LEX Iraq) vezetését.

A magyar misszióvezető hamarosan elfoglalja állomáshelyét Bagdadban.

Mint arról a belügyi és a külügyi tárca közösen tájékoztatott, Huszár személyében az EU első alkalommal jelölt magyar vezetőt a válságkezelési misszió élére. A 45 éves tábornok 1992 óta áll a magyar büntetés-végrehajtási szervezet alkalmazásában, és 2006-ban az EUJUST LEX misszióban is szolgált már. Misszióvezetői kinevezése szakmai és külpolitikai szempontból sikernek, az Unió részéről pedig nagy elismerésnek számít – olvasható a minisztériumi közleményben.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán

A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.

2025. Július 29. 07:37, kedd | Belföld

Ősszel élelmiszer-utalványt kapnak a nyugdíjasok

A kormány kihirdette a nyugdíjasok élelmiszer-utalványát biztosító rendeletet - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) hétfőn az MTI-vel.

2025. Július 29. 07:31, kedd | Belföld

Kettős fék rendszerrel mérsékelnék az ingatlanárak növekedését az Otthon Start Programban

A kabinet \"kettős fék\" rendszerrel tervezi megelőzni a szeptembertől induló, 3 százalékos hitelkamatot biztosító Otthon Start program ingatlanár-növelő kockázatait