Hírek
2019. Október 09. 07:19, szerda |
Belföld
Forrás: infovárosok
Magyar siker a Guppi Díszhaltenyésztők Európa-bajnokságán
Magyar tenyésztő, Medveczki Krisztián nyerte a Guppi Díszhaltenyésztők Európa-bajnokságának spear tail kategóriáját.
A többi kategóriában lengyel, szlovák, francia és osztrák tenyésztők diadalmaskodtak. Az első Magyarországon rendezett páros EB fordulóra 10 ország 19 egyesületének 56 tenyésztője küldött közel 200 halpárt. A rangos nemzetközi zsűri ezek közül választotta ki a győzteseket. A versennyel egy időben tartott kiállítás ezernyi látogatója gyönyörködhetett a 200 akváriumban úszkáló csillogó, színes díszhalakban.
A nemzetközi zsűri értékelése szerint a bajnokság professzionális szervezése néhány napra Európa guppi fővárosává tette a Pest-megyei Pilis várost, amelynek polgármesterét egyben az Akvaristák Magyarországi Egyesületének tiszteletbeli tagjává választották.
Az első guppi díszhal versenyt 65 évvel ezelőtt szervezték Németországban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 31. 15:00, vasárnap | Belföld
Megerősítette a magyar államadós-osztályzatot az S&P
2026. Május 31. 14:00, vasárnap | Belföld
Hegyi Zsolt: szombat hajnaltól ismét járnak a vonatok Veszprém és Ajka között
2026. Május 31. 13:00, vasárnap | Belföld
Tarr Zoltán: a forrásokat mostantól nem túlárazott presztízsberuházásokra fordítjuk
2026. Május 31. 13:00, vasárnap | Belföld
Bóna Szabolcs: új fejlesztési lehetőségek nyílhatnak meg a mezőgazdaság és az élelmiszeripar számára
Ismét van lehetőség a fejlődésre és a fejlesztésekre az uniós források megnyitása után - közölte az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán szombaton reggel.
