Hírek
2019. Június 14. 05:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Másodfokú figyelmeztetést adtak ki az egész országra
A hőség veszélye miatt péntekre már az egész országra másodfokú figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésükben azt írták: pénteken a napi középhőmérséklet az ország nagyobb részén elérheti a 27 fokot.
Az előrejelzés szerint a minimumhőmérséklet 16-22, a maximumhőmérséklet 32-36 fok között valószínű.
Felhívták a figyelmet arra is, hogy pénteken az UV-B sugárzás akár a 8,3-as (extrém) szintet is elérheti.
Kitértek arra is, hogy péntek délután északkeleten fordulhat elő helyenként zivatar, amelyet viharos szél, illetve jégeső kísérhet. Emiatt Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 21. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Kedden elfogadhatja a parlament a Független Közmédia Testület alapító okiratát
Kedden már el is fogadhatja az Országgyűlés a Független Közmédia Testület alapító okiratát.
2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát
A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.
2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.
