Hírek
2017. Április 26. 07:24, szerda |
Külföld
Forrás: Gazda Árpád, az MTI tudósítója jelenti:
Medve támadt egy udvaron játszó kislányra Erdélyben
Medve támadt kedd délután egy a szülői háza udvarán játszó 12 éves kislányra az erdélyi Ratosnyán (Rastolita) - közölte az Agerpres hírügynökség.
A mellkasán megkarmolt kislányt a szászrégeni kórházba szállították, állapota stabil, nem szenvedett súlyos sérüléseket.
Lucian Goga, Maros megye prefektusa az Agerpresnek elmondta, hogy a ház, melynek udvarán a medvetámadás történt a település szélén, az erdő közelében áll.
A kislányra támadó medve a hatóságokat is próbára tette, mert menekülés közben belegabalyodott a telket határoló szögesdrótkerítésbe. Ezért a helyszínre rendelték a Maros megyei katasztrófavédelem szakembereit és a szomszédos vadászterület adminisztrátorát, hogy altatólövedékkel ártalmatlanítsák a környezetét veszélyeztető vadállatot. A szakemberek helyszínre érkezéséig a csendőrség biztosította a területet.
Az állatot végül az esti órákban sikerült kiszabadítani, és - mert nem bizonyultak súlyosaknak a sérülései - visszaengedték az erdőbe.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 28. 07:41, szerda | Külföld
Holokauszt-emléknap - Auschwitzi megemlékezés: egy túlélő szerint a beleérző képesség az egyetlen út a jövőbe
2026. Január 28. 07:40, szerda | Külföld
Robert Fico: Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást
Robert Fico szerint Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást - a szlovák miniszterelnök ennek a nézetének Pozsonyban tartott sajtótájékoztatóján adott hangot kedden.
2026. Január 27. 07:36, kedd | Külföld
Teherforgalmi határátkelőket zártak le balkáni fuvarozók az EES bevezetése miatt
osznia-Hercegovina, Szerbia, Montenegró és Észak-Macedónia fuvarozói hétfő délben blokád alá vonták az Európai Unióval közös teherforgalmi határátkelőhelyeket - közölték az érintett szakmai szervezetek.
2026. Január 26. 07:04, hétfő | Külföld
Forrnak az indulatok az USA-ban, miután lelőttek egy tüntetőt
Alapos vizsgálatot ígért Kristi Noem amerikai belbiztonsági miniszter vasárnap, miután egy nappal korábban egy határőrségi ügynök dulakodás után lelőtt egy tüntetőt, aki a feltételezés szerint fegyverrel fenyegetőzött.
