Hírek
2020. Január 18. 05:01, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Még a 14-et sem töltötte be a lány, de már gyilkosság miatt letartóztatták
Emberölés gyanúja miatt egy fiatalkorú lányt is letartóztatott a Budakörnyéki Járásbíróság a szilveszteri dunavarsányi gyilkossággal összefüggésben - közölte a Budapest Környéki Törvényszék pénteken az MTI-vel.
A közleményben felidézték, hogy hétfőn három, kedden további egy embert tartóztattak le, mert a gyanú szerint szilveszterkor dunavarsányi otthonában olyan súlyosan bántalmazták az ott lakó 56 éves férfit, hogy az áldozat belehalt sérüléseibe.
Az ügy ötödik gyanúsítottját - aki az elkövetéskor még nem töltötte be a 14. életévét - a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság társtettesként, nyereségvágyból, különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés bűntettével gyanúsítja.
A bíróság a kényszerintézkedést azzal indokolta: tartani lehet attól, hogy a gyanúsított megszökik, elrejtőzik és a felelősségét alátámasztó adatot semmisít meg.
Mivel a lány még nem töltötte be a 14. életévét, büntetésként csak javítóintézeti nevelés szabható ki. A bíróság a letartóztatás végrehajtásának helyeként is a javítóintézetet jelölte meg - írták a közleményben.
A döntés ellen a gyanúsított törvényes képviselője fellebbezést nyújtott be, ezért a végzés nem végleges, de végrehajtható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 08. 14:00, szerda | Belföld
Rendkívüli nyitvatartás a választás hétvégéjén a kormányablakokban
2026. Április 08. 10:00, szerda | Belföld
Vance: Bárki nyeri a választást, együtt fogunk működni vele
2026. Április 08. 08:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: az Egyesült Államok a világ legerősebb országa, és ők ma a szövetségeseink
2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld
Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani
Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.
