Városlista
2026. január 15, csütörtök - Lóránt

Hírek

2023. November 15. 05:01, szerda | Helyi

MEGÉRKEZETT A HÁZIORVOSOKHOZ AZ INFLUENZA ELLENI VÉDŐOLTÁS

MEGÉRKEZETT A HÁZIORVOSOKHOZ AZ INFLUENZA ELLENI VÉDŐOLTÁS

Befejeződött az influenza oltóanyagok kiszállítása a háziorvosi praxisokba és a foglalkozás-egészségügyi orvosokhoz.

Az országos tisztifőorvos szerint a védőoltás különösen javasolt a 60 év felettieknek, krónikus betegeknek, egészségügyi és szociális dolgozóknak, várandósoknak.

Már elérhető a térítésmentes influenza elleni védőoltás a három évesnél idősebbeknek – tájékoztatta televíziónkat a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ.

Befejeződött az influenza oltóanyagok kiszállítása a háziorvosi praxisokba és a foglalkozás-egészségügyi orvosokhoz, így a felnőttek részére rendelkezésre áll a háromkomponensű oltóanyag.

Akockázati csoportba tartozók számára a kormány az idei évben is térítésmentesen biztosítja a vakcinát, ez ebben a szezonban 949 ezer adagot jelent.

Az influenza elleni védőoltás különösen javasolt a 60 év felettieknek, krónikus betegeknek, egészségügyi és szociális dolgozóknak, várandósoknak – írták közleményükben.

A 2022/2023. évi influenza szezonban csaknem 715 ezren kaptak térítésmentes influenza elleni védőoltást.

A 3 éven aluliak védőoltására háromezer adag Vaxigrip Tetra és ezer adag Fluenz Tetra oltóanyag biztosított, ezek is hamarosan országszerte elérhetővé válnak.

Az influenza elleni védőoltás a súlyos, kórházi ellátást igénylő megbetegedések, és az influenza okozta halálesetek megelőzése céljából javasolt, így különösen ajánlott azok számára, akiknél az influenzavírus-fertőzés vagy a megbetegedés okozta szövődmények nagy kockázatot jelentenek.

A fokozottan veszélyeztetettek közé tartoznak a 60 éven felüliek, egészségi állapotuktól függetlenül, a krónikus légzőszervi, a szív- és érrendszeri, illetve anyagcsere-betegségben szenvedők, a csökkent immunitású személyek, továbbá a várandós vagy a gyermekvállalást tervező nők.

Ugyancsak javasolt a védőoltás az egészségügyi és a szociális intézményben dolgozóknak, és a tartós ápolást-gondozást nyújtó intézmények ellátottjainak.

Az influenza vakcina beadatása azoknak is ajánlott, akik nem jogosultak térítésmentes védőoltásra, számukra az oltóanyag orvosi vényre, a gyógyszertárban vásárolható meg.

A közlemény kitér arra, hogy a szezonális influenza elleni védekezés jelenleg ismert leghatékonyabb eszköze a védőoltás, amely biztonságos, és egyben segíthet elkerülni a kellemetlen tüneteket okozó, esetenként súlyos szövődményekkel járó betegséget.

Az országos tisztifőorvos arra kéri a lakosságot, hogy önmaga és családja egészségének védelme érdekében kérje az influenza elleni védőoltást háziorvostól.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 14. 16:14, szerda | Helyi

Prostitúcióra kényszerítette barátnőjét

A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség emberkereskedelem és kényszermunka bűntette miatt indítványozta egy karcagi férfi letartóztatását.

2026. Január 12. 09:27, hétfő | Helyi

Állásajánlatok

A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kormányhivatal Karcagi Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztály aktuális állásajánlata.

2026. Január 12. 08:28, hétfő | Helyi

Villanyoszlopnak ütközött

A káreset során az áramszolgáltató húsz-huszonöt lakóházat érintve szüneteltette az áramszolgáltatást

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.