Hírek
2022. December 18. 19:35, vasárnap | Helyi
Dr. Fazekas Sándor országgyűlési képviselő gyújtotta meg adventi koszorú negyedik gyertyáját

December 18-án, vasárnap a Szent István Római Katolikus Templomban volt az adventi koszorú negyedik, szeretet gyertyájának a meggyújtása.
Sári Kovács Szilvia alpolgármester adta át Gulyás Zsolt plébános, érseki tanácsosnak a Debrecenből hozott betlehemi lángot, amely a Születés Templomának örökmécseséről, Bécsen keresztül jutott el ebben az évben is hozzánk.
Dr. Fazekas Sándor országgyűlési képviselő erről a lángról gyújtotta meg az adventi koszorú negyedik, szeretet gyertyáját, majd néhány gondolatban a szeretet fontosságáról, a békéről szólt a megjelentekhez.
Ezután az ünnepi műsorban közreműködtek a Györffy István Katolikus Általános Iskola alsós és felsős tanulói és tanárai.
Az egyházközség nevében köszöntőt Gulyás Zsolt plébános, érseki tanácsos, az iskola lelki vezetője mondott. A közös ima után a templom ajtajában mindenki meggyújthatta az adventi koszorúról mécsesét, eközben karácsonyi dalokat énekelt az alkalmi kórus.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 18. 09:21, hétfő | Helyi
Az elmúlt 72 órában történt
A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság illetékességi területén az elmúlt 72 órában kettő személyi sérüléssel járó közlekedési balesetben intézkedtek a rendőrök
2025. Augusztus 17. 05:00, vasárnap | Helyi
FELÚJÍTÁSI MUNKÁLATOK A GYÖRFFYBEN
Új klímák, friss festés, energiatakarékos világítás. A Györffy iskolában is zajlanak, illetve lassan már be is fejeződnek a nyári felújítási munkálatok.
2025. Augusztus 17. 05:00, vasárnap | Helyi
HÁROM OSZTÁLY INDUL A SZENTANNAIBAN
Jó alapokat kapnak a szentannais diákok.
2025. Augusztus 16. 05:00, szombat | Helyi
ÚJABB KAMERÁKKAL BŐVÜL A TÉRFIGYELŐ RENDSZER
Újabb kamerákkal bővül a karcagi térfigyelő- rendszer. Az új berendezésektől azt várják, hogy tovább javul a városban a közbiztonság.