Hírek
2024. Március 17. 10:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: karcag tv
MEGKEZDŐDÖTT A SONKASZEZON

A hónap végén itt a Húsvét, ennek megfelelően megkezdődött a sonkaszezon. Az árak ugyan magasabbak, mint tavaly ilyenkor, azonban a kistermelők- kereskedők ennek ellenére sem tartanak attól, hogy elmaradnak a vásárlók.
Lógva és kitámasztva is várják már a Húsvétot ezek a sonkák. Itt, Fegyverneken nem gyorspáccal készítik a húsvéti ünnepkör egyik hagyományos ételét. Négy hétig sóban érlelik, majd egy hétig páclében, ezt követően bükk-, vagy meggyfán füstölik.
HUBER ISTVÁN:
- Már keresik a sonkákat, az idén egy olyan tizenöt- húsz százalékkal feljebb mentek az árak. Mink kistermelők vagyunk, őstermelői, házi sonkát árulunk.
A kistermelők tapasztalatai szerint Húsvétra a legtöbb ember vesz sonkát. Ha emelkedtek az árak, akkor is, legfeljebb kicsivel kevesebbet. De ugyancsak tapasztalat, hogy a minőségi termékekért, a házias, egyedi ízekért hajlandók többet is fizetni a vevők.
Fegyverneken kétféle sonka küzd meg a vásárlók kegyeiért. A mangalicasonka szép, márványozott, míg a sertéssonka a vékonyabb zsírrétegével hívja fel magára a figyelmet. A húsvéti sonkaszezonnak a kereskedők elmondása szerint nincs utolsó napja: a vásárlók napokkal az ünnepek előtt már megveszik a megfelelő mennyiséget.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 24. 08:27, csütörtök | Helyi
Víz- és Környezetgazdálkodási Akadémia
Iskolánk 10. évfolyamos diákjaival a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Víz- és Környezetgazdálkodási Intézetében jártunk.
2025. Április 22. 17:06, kedd | Helyi
Vetélkedtek a jászsági iskolák
Jászapáti és Jászfényszaru fiataljai bizonyultak a legjobbnak.
2025. Április 21. 12:08, hétfő | Helyi
Újabb csapás dílerre
Ezúttal egy karcagi, új pszichoaktív anyaggal kereskedő fiatalembert vettek őrizetbe a rendőrök. A bíróság letartóztatta.
2025. Április 20. 11:08, vasárnap | Helyi
ÚJABB JÁSZSÁGI DÍLER ŐRÍZETBEN
A jászladányi rendőrök a Tisza MEKTO bevetési egységével közreműködve egy helyi dílerre csaptak le.