Városlista
2026. április 10, péntek - Zsolt

Hírek

2018. Szeptember 14. 14:57, péntek | Belföld
Forrás: MTI/MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Megválasztották az Év polgármesterét

Megválasztották az Év polgármesterét

Molnár Attila, Komárom első embere lett idén az Év polgármestere. A díjat pénteken Hajdúszoboszlón adták át, a Városi polgármesterek randevúja elnevezésű tanácskozáson.

A Szféra Kft. által rendezett internetes szavazás eredményeként az Év alpolgármestere Holopné Schramek Kornélia (MSZP), Budapest XIII. kerületének alpolgármestere, az Év jegyzője Rózsa Sándor György (Karcag) lett.

A díjátadón Dukai Miklós, a Belügymisztérium önkormányzati helyettes államtitkára azt mondta: Magyarországon a települési önkormányzatok kulcsfontosságú szerepe, hogy közösségeket hozzanak létre, s értékeket teremtsenek e közösségekben. E közösségek kulcsszereplői a polgármesterek és az alpolgármesterek - tette hozzá.

A díjazott választott vezetők kiváló munkát végeztek - mondta, és hangsúlyozta, hogy sikeres képviselőtestület nem lehet meg sikeres jegyző nélkül.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 10. 09:00, péntek | Belföld

NVI: szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert a választás végeredménye

Szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert az országgyűlési választás végeredménye - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) csütörtökön az MTI-vel.

2026. Április 10. 07:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: Nem adjuk a gyerekeinket Ukrajnának

Nem adjuk se a gyerekeinket, se a fegyvereinket, se a pénzünket Ukrajnának - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a kormánypártok debreceni nagygyűlésén csütörtökön.

2026. Április 09. 15:00, csütörtök | Belföld

Harmadik éve csökken az ipari termelés Magyarországon

2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld

Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban

Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.